TopTip

Na návštevu pápeža Františka sa teší aj divadelný režisér Peter Weinciller

Na návštevu pápeža Františka sa teší aj divadelný režisér Peter Weinciller TK KBS

Na návštevu pápeža Františka sa teší aj divadelný režisér Peter Weinciller. Chystá sa na stretnutie s ním do Košíc a je priamo zapojený aj do programu, ktorý na východe Slovenska pripravujú pre Svätého Otca. 

Režisér a riaditeľ divadla Teatro colorato Peter Weinciller má k pápežovi Františkovi blízko. Čas, ktorý Svätý Otec strávi na Slovensku, považuje za veľkorysý. „Sám som mal možnosť byť na Námestí Svätého Petra práve vo chvíli, keď pápeža zvolili. Bol to naozaj jedinečný zážitok, lebo to nie vždy má človek možnosť vidieť naozaj ten biely dym, ktorý stúpa zo Sixtínskej kaplnky a potom stáť tam pri tom Habemus papam,“ povedal.
S pápežom Františkom sa v Ríme počas audiencií stretol tento divadelný režisér niekoľkokrát. Veľmi sa teší, že si za cieľ jednej zo svojich apoštolských ciest zvolil práve Slovensko a plánuje ísť za ním do Košíc. „Pred časom sme pripravovali scénickú kompozíciu o Aničke Kolesárovej, volá sa to Slza radosti, tak v rámci toho programu, ktorý bude na štadióne Lokomotíva, tak bude aj krátky úryvok práve z tejto hry.“
Peter Weinciller by si želal, aby príchod Svätého Otca bol povzbudením pre ľudí na Slovensku. „Tým, čo tým svojim pontifikátom ukazuje, že ísť k chudobným, ísť k tým najbiednejším, neopomínať týchto ľudí, nebáť sa ísť aj na Lunik IX, to si myslím, že je veľmi dôležité posolstvo pre dnešný svet. Nebyť uzatvorený len sám do seba, ale byť otvorený aj pre ľudí z vonka a deliť sa s tým, čo človek má,“ zdôraznil.
V Košiciach bude pápež František v utorok 14. septembra. Popoludní o 16:00 sa stretne s Rómami na Luniku IX, potom o 17:00 ho privítajú mladí na štadióne Lokomotíva.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.