TopTip

Na hore Zvir v Litmanovej bola hlavná mariánska púť

Na hore Zvir v Litmanovej bola hlavná mariánska púť TK KBS

Na hore Zvir v Litmanovej bola hlavná mariánska púť. Archieparchiálna odpustová slávnosť ku cti Presvätej Bohorodičky, ktorú si tu uctievajú ako nepoškvrnenú čistotu, bola pre pandemické opatrenia len na regionálnej úrovni. Nedeľnú liturgiu slúžil prešovský arcibiskup, metropolita Ján Babjak. V príhovore opäť povzbudil v duchovnej príprave na príchod Svätého Otca Františka. „Všetci sa zaujímajme o túto duchovnú prípravu, o duchovnú obnovu a pripravujme sa na príchod Svätého Otca čím intenzívnejšie, aby sme dokázali porozumieť jeho slovám, aby sme ich dokázali prijať do svojho srdca a aby sme dokázali podľa nich žiť,“ povedal.
V duchovnej príprave nám podľa vladyku Jána Babjaka pomáha aj Presvätá Bohorodička. „Pomáha všetkým ľuďom a zvlášť svojim ctiteľom k opravdivej zrelosti. Pomáha nám k duchovnej príprave tým, že privádza Ježiša, svojho Syna, do nášho srdca, že nás s ním zbližuje, učí nás, ako máme nasledovať jej Syna.“
Arcibiskup Ján Babjak zároveň vykonal posviacku vstupnej brány aj informačných tabúľ. Informuje hovorca prešovskej archieparchie Michal Pavlišinovič: „Majú tak spríjemniť a upriamiť veriaceho človeka, aby sa zamyslel, stíšil, aby začal duchovne prežívať na tomto mieste a tak sa stotožnil s tým, čo prežíva a aby tak aj ponúkol Matke Božej Presvätej Bohorodičke to, čo ho ťaží, s tým, čo zdieľa, z čoho sa teší, čo mu robí radosť a úsmev na tvári.“
Slávnostným kazateľom bol emeritný biskup spišskej diecézy Andrej Imrich. Opäť Michal Pavlišinovič: „V homílii priblížil veriacim podstatný znak milosrdenstva, ktorým je odpúšťanie“.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.