TopTip

Na facebooku sa o 20:00 modlíme Deviatnik k svätému Jozefovi

Na facebooku sa o 20:00 modlíme Deviatnik k svätému Jozefovi

Pred sviatkom svätého Jozefa robotníka (1. máj) sa budeme spoločne online modliť Deviatnik z Kostola svätého Jozefa robotníka v Balážoch neďaleko Banskej Bystrice. 

V súvislosti s priemyselnou revolúciou a mnohými spoločenskými zmenami, ktoré sa diali v Európe už koncom 19. storočia, pápež Pius IX. vyvolil svätého Jozefa za patróna Katolíckej cirkvi a veľmi odporúčal veriacim, aby si v týchto ťažkých a pohnutých časoch uctievali toho, ktorému Nebeský Otec zveril svojho Syna v Betleheme a Nazarete. Okrem 19. marca si špeciálne uctievame svätého Jozefa ako hlavného patróna robotníkov, a to 1. mája. Táto úcta sa rozšírila aj v kostolíku v Balážoch v okrese Banská Bystrica, kde sme pre vás pripravili online Deviatnik k svätému Jozefovi.

Pridajte sa aj vy! Každý večer od 22. apríla do 30. apríla sa chceme spolu s vami modliť online na našom facebooku pravidelne o 20:00. Zároveň môže byť táto novéna aj našou spoločnou prípravou na špeciálne podujatie Srdcom v Krakove, ktoré bude malou náhradou za opäť zrušené putovanie do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Uskutoční sa práve v sobotu 1. mája v banskobystrickej Katedrále svätého Františka Xaverského. 

Deviatnik k svätému Jozefovi, ktorý sa bude spolu s vami modliť Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o., môžete sledovať na našom profile na facebooku TU. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.