TopTip

Na duchovnej obnove na Donovaloch sme našli Pramene modlitby

Na duchovnej obnove na Donovaloch sme našli Pramene modlitby Poslucháči Rádia LUMEN na turistike s Miroslavom Sanigom

Viac ako 60 poslucháčov z celého Slovenska sa stretlo počas uplynulého víkendu na duchovnej obnove s Rádiom LUMEN na Donovaloch. Na programe boli sväté omše a prednášky s kňazom Petrom Staroštíkom, túra s prírodovedcom Miroslavom Sanigom a diskusie s tímom rádia.

Prvá duchovná obnova Rádia Lumen s poslucháčmi sa stretla s veľkým ohlasom. Účastníci prišli z rôznych kútov Slovenska s túžbou stretnúť sa po mesiacoch pandémie a zažiť kontakt s pracovníkmi Rádia LUMEN. „Ja som z Modry, veľmi rada chodievam na duchovné obnovy, lebo tam vždy načerpám silu, povzbudenie a takisto aj teraz sme tu v prenádhernom prostredí," uviedla jedna zo zúčastnených poslucháčok. 

Sväté omše celebroval banskobystrický dekan Peter Staroštík, ktorý je pravidelným hosťom v reláciách Rádia LUMEN a pripravil aj prednášky o modlitbe. Na základe jeho impulzov zapojení poslucháči spoločne uvažovali nad významom ticha, ktoré je dôležité pre náš každodenný život a aj pre našu osobnú modlitbu. „Druhým impulzom bola láska, ktorá je základným motívom našej modlitby," vysvetlil Peter Staroštík, dekan farnosti Banská Bystrica Katedrála. 

Ťahákom programu bola turistika po okolí Donovál s prírodovedcom Miroslavom Sanigom, ktorý už roky pripravuje Kalendár prírody vo vysielaní Rádia LUMEN „Bolo to približne 7 kilometrov, čo sme prešli, a všetci boli nadšení a uveličení Stvoriteľom v prírode," povedal známy vedecký pracovník zaoberajúci sa dianím v prírode očami veriaceho človeka. 

S podujatím bol spokojný aj riaditeľ neziskovej organizácie Pre Lumen Radovan Pavlík: „Som povzbudený z kontaktu s ľuďmi, s našimi poslucháčmi. Som rád, že po dvoch rokoch korony sme sa mohli s nimi naživo stretnúť na nejakom lumeňáckom podujatí. Radi by sme sa vrátili k návštevám farností, k Lumentúram a na prelome augusta a septembra pôjdeme spolu s poslucháčmi, ktorí sa prihlásia, na púť do Medžugoria.“

Ďalšia duchovná obnova Rádia Lumen s poslucháčmi by sa mala konať na jeseň.

Podrobnejšiu reportáž z podujatia si môžete vypočuť na našom podcaste

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Auch als Gartenhaus geeignet.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.