Celková čiastka
Zostávajúci čas
Možnosť zorganizovať Európske katolícke sociálne dni je pre Slovákov znakom dôvery, že sme schopní pripraviť podujatia medzinárodného charakteru. Povedal to profesor Miloš Lichner v relácii Zaostrené. Tá sa venovala Európskym katolíckym sociálnym dňom, v rámci ktorých bude o tri týždne v Bratislave diskutovať vyše 150 delegátov biskupských konferencií z celej Európy. Hlavnou témou bude: Európa za hranicami pandémie, nový začiatok. Európske katolícke sociálne dni sa snažia prepájať sekulárny svet s cirkvou. Profesor Miloš Lichner si myslí, že je to tak správne, nakoľko svet aj cirkev sa zaoberajú mnohými spoločnými témami. „To sú tretie Európske katolícke sociálne dni, kedy sa spájame s ľuďmi dobrej vôle, cirkev sa snaží byť nápomocná sekulárnej spoločnosti z pohľadu veriaceho človeka. Ako ja, veriaci človek, s mojimi hodnotami, môžem vám pomôcť. A toto je podľa mňa relevantné a veľmi múdre.“
Jednou z tém, o ktorých sa bude hovoriť v Bratislave, je ekológia. „Našou snahou ako teológov alebo aj veriacich ľudí vo všeobecnosti je odovzdať živú vieru novej nasledujúcej generácii. A z toho vyplýva druhý, podľa mňa takisto dôležitý krok, aby táto mladá generácia mala túto živú vieru možnosť žiť na živej nespľundrovanej planéte,“ povedal profesor Lichner.
V relácii Zaostrené sa hovorilo aj o napätí na hranici Ukrajiny s Ruskom. Profesor Miloš Lichner ponúkol úvahu, ako sa vysporiadať s hrozbou možného konfliktu. „Veľký priestor pre nás veriacich, aby sme skutočne kľakli na kolená, vzali do ruky ruženec a aby sme sa modlili o mier. Veď aj sv. Ján Pavol II. jasne viackrát hovoril, že komunizmus nepadol vďaka tomu, že nejaký prezident sa rozhodol s niekým iným, ale vďaka obetiam a modlitbám tisícov a tisícov veriacich ľudí.“
Celú reláciu Zaostrené si môžete vypočuť z archívu Rádia Lumen.
Celková čiastka
Zostávajúci čas
Info: +421 48/471 0810 Po-Pia 09:00-15:00 Facebook Instagram