TopTip

Moslimovia a kresťania v Egypte v tomto roku postia súčasne

Moslimovia a kresťania v Egypte v tomto roku postia súčasne zdroj foto: pixabay.com

V tomto roku sa prekrýva islamský pôstny mesiac ramadán, ktorý sa začal minulý víkend, s poslednými týždňami kresťanského predveľkonočného pôstu. V Egypte koptský pravoslávny pápež a patriarcha Tawadros II. pozval svojich moslimských a kresťanských krajanov, aby využili pôstne týždne ako „mimoriadny čas“. Podľa spravodajského portálu „Vatican News“ (utorok) to hlava cirkvi píše v posolstve prezidentovi Abdalovi Fattahovi al-Sisimu a všetkým moslimským veriacim v Egypte.

Časy pokánia sú vždy „požehnanými časmi liečenia v duchovnom živote“, povedal koptský pravoslávny patriarcha. Moslimovia aj kresťania by si mohli teraz nanovo uvedomiť, „že celý ich duchovný aj materiálny život závisí od nezaslúžených darov Božieho milosrdenstva“.

Egyptské médiá v predošlých dňoch informovali o spoločných iniciatívach a stretnutiach medzi moslimami a kresťanmi. Koptská menšina v prevažne islamskom Egypte je dôležitou oporou Sisiho režimu. Koptom, ktorí tvoria asi desať percent obyvateľstva, egyptský prezident priznáva čoraz väčšiu slobodu vierovyznania.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow moderne pour terrain étroit.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.