TopTip

Moslimovia a kresťania v Egypte v tomto roku postia súčasne

Moslimovia a kresťania v Egypte v tomto roku postia súčasne zdroj foto: pixabay.com

V tomto roku sa prekrýva islamský pôstny mesiac ramadán, ktorý sa začal minulý víkend, s poslednými týždňami kresťanského predveľkonočného pôstu. V Egypte koptský pravoslávny pápež a patriarcha Tawadros II. pozval svojich moslimských a kresťanských krajanov, aby využili pôstne týždne ako „mimoriadny čas“. Podľa spravodajského portálu „Vatican News“ (utorok) to hlava cirkvi píše v posolstve prezidentovi Abdalovi Fattahovi al-Sisimu a všetkým moslimským veriacim v Egypte.

Časy pokánia sú vždy „požehnanými časmi liečenia v duchovnom živote“, povedal koptský pravoslávny patriarcha. Moslimovia aj kresťania by si mohli teraz nanovo uvedomiť, „že celý ich duchovný aj materiálny život závisí od nezaslúžených darov Božieho milosrdenstva“.

Egyptské médiá v predošlých dňoch informovali o spoločných iniciatívach a stretnutiach medzi moslimami a kresťanmi. Koptská menšina v prevažne islamskom Egypte je dôležitou oporou Sisiho režimu. Koptom, ktorí tvoria asi desať percent obyvateľstva, egyptský prezident priznáva čoraz väčšiu slobodu vierovyznania.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.