TopTip

Moskva: miesto a dátum stretnutia pápeža a patriarchu sú otvorené

Moskva: miesto a dátum stretnutia pápeža a patriarchu sú otvorené zdroj foto: pexels.com

Ruská pravoslávna cirkev potvrdila rozhovory s Vatikánom o prípadnom druhom stretnutí jej hlavy Kirilla s pápežom Františkom. Šéf zahraničných vecí Moskovského patriarchátu metropolita Hilarion v pondelok večer oznámil, že 20. decembra navštívi Františka a v Kirillovom mene mu zablahoželá k jeho 85. narodeninám.

Na tomto stretnutí by mala byť reč aj o prípadnom stretnutí oboch najvyšších cirkevných predstaviteľov. „Nateraz nie je stanovené ani miesto, ani dátum tohto stretnutia,“ povedal Hilarion. Návšteva pápeža v Moskve zatiaľ nie je témou medzi týmito dvoma cirkvami. Metropolita podľa vlastných slov dúfa, že 20. decembra bude možné prerokovať „všetky otázky spoločného záujmu“.

František v pondelok povedal, že stretnutie s Kirillom je možné v dohľadnej budúcnosti. Počas spiatočného letu z Atén do Ríma pápež povedal novinárom, že očakáva šéfa zahraničných vecí Moskovského patriarchátu metropolitu Hilariona. Pôjde aj o dohodnutie si takéhoto stretnutia.

Pápež sa prvý raz stretol s patriarchom Moskvy a celej Rusi na Kube v roku 2016. Stretnutie medzi nimi sa považuje za zložité najmä z politických dôvodov. Pápež František, ako v pondelok prehlásil, je vždy pripravený stretnúť sa s Kirillom súkromne: „Hovoríme si veci priamo do tváre - ale ako bratia.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.