TopTip

Moja kaplnka (9): Duchovné miesto na Zochovej chate

Moja kaplnka (9): Duchovné miesto na Zochovej chate Priestranstvo pri Zochovej chate si obľúbila aj Katarína z Modry.

Bratislavčania môžu v rámci opatrení chodiť do prírody v celom Bratislavskom kraji. Zochova chata v okrese Pezinok je podľa poslucháčky Kataríny z Modry dobrým nápadom.

V našej súťaži Moja kaplnka si navzájom dávame tipy kam vyraziť v rámci našich okresov, ak chceme nájsť pekné duchovné miesto. Každý deň okrem nedele pribudne na našom webe a facebooku fotografia od vás. Dnes potešíme obyvateľov Bratislavy a celého samosprávneho kraja. 

Zochova chata v okrese Pezinok je tradičným turistickým cieľom v tejto lokalite. Pokojne ju však môžeme považovať aj za duchovný cieľ. Svoj obľúbený kríž tam našla aj poslucháčka Katarína z Modry: Kríž je pri kaplnke Márie Magdalény na Zochovej chate pri Modre. Celé leto bývajú sväté omše vonku tu na lúke pod lipami. Prichádzajú celé rodiny s deťmi, sedí sa na rozkladacích stoličkách alebo dekách, aj 300 - 500 ľudí, ako za čias Pána Ježiša. Teraz tam tiež chodievam a čerpám silu a povzbudenie z modlitby a nádhernej Božej prírody." Na fotografii to vyzerá veľmi dobre, už len ostáva toto miesto aj osobne navštíviť. V súčasnej situácii tu môžu nachádzať silu obyvatelia celého Bratislavského kraja. Katarínu za jej fotografiu odmeníme cenou: Farbičky Správne naladený veľké + magnetka s našim logom

Naša súťaž pokračuje ešte do 20. marca. 

Ako to funguje?
Kto dokáže naplniť dušu človeka pokojom? My, veriaci ľudia, vieme, že je to Boh. A preto vás chceme motivovať hľadať jeho stopy tam, kde môžeme, teda v prírode v rámci nášho okresu
Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk
Každý deň od pondelka do soboty uverejníme jednu takúto fotografiu na webe lumen.sk, na našom facebooku a povieme o nej aj v rannom vysielaní. 

Dôležité: V súťaži akceptujeme len fotografie, kde je odfotený aj súťažiaci. Fotografie bez osôb automaticky vyraďujeme zo súťaže.

Všetky informácie o súťaži TU.

PREČÍTAJTE SI AJ:

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (2): Kalvária nad Smižanmi

Moja kaplnka (3): Poslucháčka Erika pozýva ku kaplnke za Lazanmi

Moja kaplnka (4): Nádherný výhľad spod krížov nad Pernekom

Moja kaplnka (5): Patrícia nachádza pokoj na Skalke

Moja kaplnka (6): Na miesto, kde chodí behať, umiestnil kríž

Moja kaplnka (7): Na prechádzke z Popradu do Liptovskej Tepličky

Moja kaplnka (8): Prameň pátra Pia neďaleko Košíc

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.