TopTip

Moja kaplnka (6): Na miesto, kde chodí behať, umiestnil kríž

Moja kaplnka (6): Na miesto, kde chodí behať, umiestnil kríž Patrik si vytvoril "svoju kaplnku" na mieste, kam chodí behať

V okrese Topoľčany je veľa príležitostí na nachádzanie pokoja v lesoch pohoria Tribeč. Patrik si tam rád vybehne. A na trase umiestnil kríž na strom.

Kto sa nebojí, nech nejde do lesa... Patrik, keďže do lesa chodí pravidelne, sa určite nebojí. Popri vytrvalostnom tréningu stíha aj duchovné zastavenie. „Do súťaže vám posielam svoju fotku pri krížiku. Vo voľnom čase chodievam behávať do lesa, najradšej na Hrdovickú, čo je vrch medzi obcami Solčanmi a Nitrianskou Stredou (okres Topoľčany). Z Hrdovickej je krásny výhľad na vrch Tribeč, hrad Gýmeš, alebo aj Topoľčiansky hrad. Obzvlášť krásne tu je pri západe slnka. Keďže sa mi tu páči a chodím tam často, na strom som pripevnil malý drevený kríž. Vždy sa pri ňom zastavím a pomodlím sa," napísal športovo naladený poslucháč Rádia LUMEN. Ak pôjdete raz na Hrdovickú v topoľčianskom okrese aj vy, sledujte stromy okolo seba. Pri vrchole tam nájdete aj kríž, ktorý tam zavesil Patrik. 

Veľkorysý výhľad z Hrdovickej

Patrikovi posielame ďalšiu cenu zo súťaže Moja kaplnka: kniha Krížová cesta s biskupom Jozefom Haľkom + magnetka s logom Rádia LUMEN. 

Aktualizované pravidlá zákazu vychádzania hovoria o tom, že do prírody sa dostaneme už len v rámci hraníc našich okresov. Z vašich reakcii, ktoré nám píšete na naše kontaktné adresy vieme, že tento čas je pre mnohých skľučujúci a náročný. 
Rozhodli sme sa preto vyhlásiť súťaž. Každý deň od pondelka do soboty máme pre vás pripravené darčekové predmety z nášho eshopu.

Ako to funguje?
Kto dokáže naplniť dušu človeka pokojom? My, veriaci ľudia, vieme, že je to Boh. A preto vás chceme motivovať hľadať jeho stopy tam, kde môžeme, teda v prírode v rámci nášho okresu
Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk

Podrobnosti o súťaži nájdete TU.

PREČÍTAJTE SI AJ:

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.