TopTip

Moja kaplnka (5): Patrícia nachádza pokoj na Skalke

Moja kaplnka (5): Patrícia nachádza pokoj na Skalke Patrícia objavila krížovú cestu na známom pútnickom mieste

Pútnické miesto Skalka nad Váhom mnohí z vás dobre poznajú. Boli ste tam na krížovej ceste? Poslucháčka Patrícia vás tam srdečne pozýva. 

História pútnického miesta Skalka pri Trenčíne siaha do 11. storočia a spája sa so životom sv. pustovníkov Andreja-Svorada a Beňadika, ktorí na tomto svätom mieste nejaký čas žili. V uplynulých rokoch sa podarilo toto krásne miesto v Nitrianskej diecéze mimoriadne zveľadiť a vybudovať veľmi peknú pútnickú infraštruktúru. 

Priznám sa,že na Skalku chodím pravidelne už mnoho rokov, ale na krížovú cestu som sa vybrala až teraz. Hlavne preto, že sa nikde nemôže chodiť, iba do prírody v okrese. Keby nebola situácia taká aká je, bola by som na krížovej ceste niekde v kostole, ale takto som po prvý raz išla na Skalku. Odporúčam každému, kto ide okolo, miesto je prenádherné, krásne urobené, oáza ticha a pokoja," pochválila sa so svojou fotografiou Patrícia. 

Na Skalke nad Váhom v okrese Trenčín je čo obdivovať. A Patríciu za jej fotografiu z krížovej cesty odmeňujeme symbolicky krížovou cestou biskupa Jozefa Haľka v knižnej podobe, ktorú môže využiť aj počas modlitby na Skalke. Pribalíme jej k tomu aj magnetku s logom Rádia LUMEN. 

Do súťaže Moja kaplnka sa môžete zapojiť aj vy! Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk
Každý deň od pondelka do soboty uverejníme jednu takúto fotografiu na webe lumen.sk, na našom facebooku a povieme o nej aj v rannom vysielaní. 

Dôležité: V súťaži akceptujeme len fotografie, kde je odfotený aj súťažiaci. Fotografie bez osôb automaticky vyraďujeme zo súťaže.

Všetko o súťaži TU

PREČÍTAJTE SI AJ:

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (2): Kalvária nad Smižanmi

Moja kaplnka (3): Poslucháčka Erika pozýva ku kaplnke za Lazanmi

Moja kaplnka (4): Nádherný výhľad spod krížov nad Pernekom

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.