TopTip

Moja kaplnka (4): Nádherný výhľad spod krížov nad Pernekom

Moja kaplnka (4): Nádherný výhľad spod krížov nad Pernekom Silvia zo Záhoria na svojom obľúbenom mieste

V poradí štvrtý tip od poslucháčov prichádza zo Záhoria. V našej súťaži Moja kaplnka objavujeme duchovné objekty v krajine. Poznáte taký aj vo vašom okrese? Zapojte sa!

Aktualizované pravidlá zákazu vychádzania hovoria o tom, že do prírody sa dostaneme už len v rámci hraníc našich okresov. Z vašich reakcii, ktoré nám píšete na naše kontaktné adresy vieme, že tento čas je pre mnohých skľučujúci a náročný. 
Rozhodli sme sa preto vyhlásiť súťaž. Každý deň od pondelka do soboty máme pre vás pripravené darčekové predmety z nášho eshopu.

Po vašich fotografiách z východného a stredného Slovenska ideme aj na západ. „Nad susednou obcou Pernek v okrese Malacky je kopec a na ňom je vytvorené krásne miesto na prechádzku, relax a samozrejme modlitbu," dáva nám túto lokalitu do pozornosti poslucháčka Silvia.
Kríže na kopci vďaka rovinatému charakteru krajiny vidno zďaleka. „Pod krížmi naľavo ľudia postavili ďalšie dva kríže a sú tam vyhĺbené miesta, kde nosia obrazy svätých, tabuľky s prosbami a s poďakovaním...," dopĺňa Silvia.
Duchovná atmosféra na kopci nad Pernekom

Za "nález" tohto krásneho miesta spojeného s duchovnom v našej krajine pošleme Silvii pero s logom Správne naladený a Rádio LUMEN a tiež magnetku s našim logom. 

Kto dokáže naplniť dušu človeka pokojom? My, veriaci ľudia, vieme, že je to Boh. A preto vás chceme motivovať hľadať jeho stopy tam, kde môžeme, teda v prírode v rámci nášho okresu
Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk
Každý deň od pondelka do soboty uverejníme jednu takúto fotografiu na webe lumen.sk, na našom facebooku a povieme o nej aj v rannom vysielaní. 

Dôležité: V súťaži akceptujeme len fotografie, kde je odfotený aj súťažiaci. Fotografie bez osôb automaticky vyraďujeme zo súťaže.

Všetky informácie o súťaži nájdete TU.

PREČÍTAJTE SI AJ:

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (2): Kalvária nad Smižanmi

Moja kaplnka (3): Poslucháčka Erika pozýva ku kaplnke za Lazanmi

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 26.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.