TopTip

Moja kaplnka (12): Povalený kríž veriaci z Martina už viackrát opravili

Moja kaplnka (12): Povalený kríž veriaci z Martina už viackrát opravili Poslucháčka Katarína na svojom obľúbenom mieste v Jahodníckych hájoch

V Jahodníckych hájoch, blízko sídliska Ľadoveň, dlhé roky stojí kríž, ku ktorému sa chodia modliť a upravovať okolie obyvatelia Martina. Fotografie nám poslala poslucháčka Katarína.

Sakrálne pamiatky blízko miesta nášho bydliska máme nielen obdivovať a navštevovať, no zároveň sa o ne aj starať. Niekedy sa totiž môžu stať terčom vandalov, podobne ako kríž neďaleko Martina. Pozná to aj poslucháčka Katarína, ktorá nám napísala: Prednedávnom sme ho už asi tretí krát našli povalený a korpus rozbitý. Nedali sme sa znechutiť. Šikovní majstri z panelákov a ženy záhradkárky, dali všetko do poriadku. Opravený kríž uviedol do "prevádzky" dôstojný pán Kamil Lieskovský, martinský dekan-farár."

Malá slávnosť požehnania renovovaného kríža

Kataríne z Martina prajeme ešte veľa elánu pri udržiavaní tohto krásneho miesta, ktoré povzbudzuje obyvateľov z blízkeho mesta a celého okolia. A všetko podporíme aj malou pozornosťou z Rádia LUMEN: Taška zelená s logom Rádia LUMEN + magnetka s našim logom. Do našej súťaže sa stále môžete zapojiť. 

Do našich chrámov sa nedostaneme, spoločne sa stretávať nemôžeme, hľadajme teda Božie stopy v prírode. Pomôžte nám spoločne objaviť duchovné miesta vo vašom okrese, kde môže veriaci človek nájsť miesto kontaktu s Bohom.
Na Rádiu LUMEN naďalej pripravujeme reláciu Pútnický víkend. Keď sa situácia zlepší a niektoré z takýchto miest z vašich fotografii nás zaujmú, tak toto miesto aj navštívime a pripravíme pútnickú reportáž.
Nezabudnite popri súťažení, že stále máme dodržiavať opatrenia. Do prírody na miesta spojené s duchovnom vyrážajte individuálne ako rodina alebo ako jednotlivci. 
Aj cez túto našu súťaž chceme ukázať, že veriaci človek dokáže na jednej strane dodržiavať opatrenia a na druhej strane dokáže nájsť stopy Boha v prírode. 

Všetko o súťaži nájdete TU. 

PREČÍTAJTE SI AJ:

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (2): Kalvária nad Smižanmi

Moja kaplnka (3): Poslucháčka Erika pozýva ku kaplnke za Lazanmi

Moja kaplnka (4): Nádherný výhľad spod krížov nad Pernekom

Moja kaplnka (5): Patrícia nachádza pokoj na Skalke

Moja kaplnka (6): Na miesto, kde chodí behať, umiestnil kríž

Moja kaplnka (7): Na prechádzke z Popradu do Liptovskej Tepličky

Moja kaplnka (8): Prameň pátra Pia neďaleko Košíc

Moja kaplnka (9): Duchovné miesto na Zochovej chate

Moja kaplnka (10): Nenápadné mariánske miesto v obci Víťaz

Moja kaplnka (11): Kríž nad Hervartovom postavili mladí ľudia z Oázy

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.