TopTip

Moja kaplnka (11): Kríž nad Hervartovom postavili mladí ľudia z Oázy

Moja kaplnka (11): Kríž nad Hervartovom postavili mladí ľudia z Oázy Obec Hervartov v okrese Bardejov z iného uhla pohľadu

Nenápadné svetielko v diaľke podnietilo raz rodinu našej poslucháčky Renáty, aby toto miesto preskúmali. Našli kríž, ktorý sa stal ich malou oázou duchovného pokoja. 

Poslucháčske potulky po sakrálnych miestach v prírode pokračujú aj v novom týždni. Poslucháčka Renáta nás spolu so svojou rodinou zavedie do kopcov nad obcou Hervartov v okrese Bardejov. Okolo dediny je veľa krížov, dokonca je tu krížová cesta, ktorá vedie až na výhľadňu nad obcou, kde sa konajú sväté omše na Sedembolestnú Pannu Máriu. Ale naše najobľúbenejšie miesto je tento Oazistický kríž. Postavili ho mladí,  keď v dedine mali Oázu mladých zo spoločenstva Svetlo-život. Tým ich aj srdečne pozdravujeme," píše v súťažnej reakcii Renáta z východného Slovenska. 

Rodina poslucháčky Renáty pri kríži

Do spoločenstva rodín Domácej Církvi patríme aj my. Je zaujímave, že kríž sme našli len podľa svetielka, ktoré v diaľke svietilo, tak sme ho išli preskúmať. A tak sme si toto miesto obľúbili. Asi si nás pritiahlo aj do spoločenstva Oáza," vysvetľuje Renáta. 

Ak ste z okolia mesta Bardejov, možno sme pre vás priniesli dobrý tip na "duchovný výlet". Našu poslucháčku odmeňujeme ďalšou cenou zo súťaže: Taška modrá s logom Rádia LUMEN + magnetka s našim logom. Do súťaže sa ešte stále môžete zapojiť. Posledného výhercu odmeníme ešte v sobotu 20. marca. 

Ako to funguje?
Kto dokáže naplniť dušu človeka pokojom? My, veriaci ľudia, vieme, že je to Boh. A preto vás chceme motivovať hľadať jeho stopy tam, kde môžeme, teda v prírode v rámci nášho okresu
Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk
Každý deň od pondelka do soboty uverejníme jednu takúto fotografiu na webe lumen.sk, na našom facebooku a povieme o nej aj v rannom vysielaní. 

Všetko o súťaži nájdete TU.

PREČÍTAJTE SI AJ:

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (2): Kalvária nad Smižanmi

Moja kaplnka (3): Poslucháčka Erika pozýva ku kaplnke za Lazanmi

Moja kaplnka (4): Nádherný výhľad spod krížov nad Pernekom

Moja kaplnka (5): Patrícia nachádza pokoj na Skalke

Moja kaplnka (6): Na miesto, kde chodí behať, umiestnil kríž

Moja kaplnka (7): Na prechádzke z Popradu do Liptovskej Tepličky

Moja kaplnka (8): Prameň pátra Pia neďaleko Košíc

Moja kaplnka (9): Duchovné miesto na Zochovej chate

Moja kaplnka (10): Nenápadné mariánske miesto v obci Víťaz

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.