TopTip

Moja kaplnka (10): Nenápadné mariánske miesto v obci Víťaz

Moja kaplnka (10): Nenápadné mariánske miesto v obci Víťaz Stanislava si za svoje miesto na modlitbu vybrala kaplnku v obci Víťaz.

Ako každé mariánske miesto, aj návšteva tejto kaplnky ponúka pokoj, oddych a načerpanie duchovnej sily. Pozývame vás do Víťaza v okrese Prešov v spoločnosti Stanislavy.

Ďalšie ocenenie zo súťaže Moja kaplnka pôjde na východ. Námet na vychádzku spojenú s modlitbou dáme obyvateľom okresu Prešov. Kaplnka Narodenia Panny Márie sa nachádza v obci Víťaz - Dolina. Bola postavená v roku 1898 oproti podmorskému zosuvu - strmej skalnej stene, v ktorej sú skameneliny. Ako každé mariánske miesto, aj návšteva tejto kaplnky ponúka pokoj, oddych a načerpanie duchovnej sily. Zaujímavosťou je to, že ku kaplnke bola neskôr zozadu postavená prístavba, v ktorej je možné vidieť plastiku Sedembolestnej Panny Márie, ktorú vytvoril Peter Harničar," upozorňuje na svoje obľúbené miesto poslucháčka Stanislava z východného Slovenska. 

Za dobrý tip pre východniarov sa Stanke poďakujeme cenou: Farbičky Správne naladený malé + magnetka s našim logom.

Kde by sme mohli vo vašom okrese nájsť podobné miesto na modlitbu pri nejakom sakrálnom objekte v prírode? Dajte nám o tom vedieť!

Komplexný pohľad na mariánsku kaplnku

Ako to funguje?
Kto dokáže naplniť dušu človeka pokojom? My, veriaci ľudia, vieme, že je to Boh. A preto vás chceme motivovať hľadať jeho stopy tam, kde môžeme, teda v prírode v rámci nášho okresu
Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk
Každý deň od pondelka do soboty uverejníme jednu takúto fotografiu na webe lumen.sk, na našom facebooku a povieme o nej aj v rannom vysielaní. 

Všetko o súťaži nájdete TU.

PREČÍTAJTE SI AJ:

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (2): Kalvária nad Smižanmi

Moja kaplnka (3): Poslucháčka Erika pozýva ku kaplnke za Lazanmi

Moja kaplnka (4): Nádherný výhľad spod krížov nad Pernekom

Moja kaplnka (5): Patrícia nachádza pokoj na Skalke

Moja kaplnka (6): Na miesto, kde chodí behať, umiestnil kríž

Moja kaplnka (7): Na prechádzke z Popradu do Liptovskej Tepličky

Moja kaplnka (8): Prameň pátra Pia neďaleko Košíc

Moja kaplnka (9): Duchovné miesto na Zochovej chate

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.