TopTip

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec Rodina poslucháča Branislava na výlete pod krížom

Máme prvého výhercu našej novej súťaže Moja kaplnka. Poslucháč Branislav z Rajca nám poslal fotografie spod kríža nad mestom. V roku 2018 sa aj Branislav zapojil do jeho obnovy.

Vychádzky v prírode, ktoré si popri dodržiavaní pravidiel stále povolené a prospešné, mnohí z nás v pôstnom čase využívajú. Veď naša krajina je doslova posiata krížmi, ktoré majú svoje príbehy.

Branislav z Rajca nám poslal fotografie z prechádzky s deťmi, z kopca nad týmto mestom, kde bol v roku 1990 vztýčený Cyrilo-Metodský kríž. Ten však vzal zub času a tak na jeho mieste vztýčili v roku 2018 nový kríž a umiestnili k nemu kópiu modlitby z Budkova. Ľudia, ktorí putujú po náučnom chodníku tak môžu (snáď aj nevedomky) pri čítaní modlitby žehnať ľuďom v meste Rajec i celému Slovensku.

Som hrdý a vďačný že som mohol slúžiť i pri tomto čine spolu s bratmi zo Spoločenstva mužov v Rajci do ktorého patrím," napísal Branislav. 

Cestu ku krížu nad Rajcom si nájdu všetci členovia rodiny

Branislava z Rajca odmeňujeme za jeho fotografie cenou: Rádio LUMEN Káva zrnková + magnetka s našim logom.

Zapojte sa do našej súťaže aj vy. Súťažíme ešte do 20. marca. 

Kto dokáže naplniť dušu človeka pokojom? My, veriaci ľudia, vieme, že je to Boh. A preto vás chceme motivovať hľadať jeho stopy tam, kde môžeme, teda v prírode v rámci nášho okresu
Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk
Každý deň od pondelka do soboty uverejníme jednu takúto fotografiu na webe lumen.sk, na našom facebooku a povieme o nej aj v rannom vysielaní. 

Dôležité: V súťaži akceptujeme len fotografie, kde je odfotený aj súťažiaci. Fotografie bez osôb automaticky vyraďujeme zo súťaže.

Podrobné info o súťaži nájdete TU.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.01.2022

  • O dar viery pre synčeka, milosť obrátenia pre manželku, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • O návrat mojich dospelých detí k viere. (mama)
  • O zdravie a vyriešenie aktuálnych zdravotných i osobných problémov. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.