TopTip

Mladí v Kostole sv. Ruprechta vo Viedni unikli atentátnikovi

Mladí v Kostole sv. Ruprechta vo Viedni unikli atentátnikovi

Počas teroristického útoku 2. novembra večer v centre Viedne uniklo útočníkovi aj 17 mladých ľudí v Kostole sv. Ruprechta. Pre Kathpress to potvrdil hovorca viedenskej arcidiecézy Michael Prüller. Sedemnásti mladí sa zhromaždili v kostole, aby sa pomodlili, keď začuli na ulici výstrely. Ako Prüller uviedol, boli natoľko duchaprítomní, že zavreli predné dvere a zhasli svetlá. Mladí zostali v tmavom kostole asi do 2:30. Až potom dali policajti znamenie a mladí ľudia mohli ísť domov.

Ako povedal Prüller, podľa doterajších výsledkov vyšetrovania existujú náznaky, že kostol bol rozhodne terčom atentátnika. Úrady však neposkytli žiadne podrobné informácie v tomto smere. Atentátnika zastrelili policajné sily o 20:09, iba pár metrov od kostola na Ruprechtsplatz po tom, čo zabil štyroch okoloidúcich.

Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer nariadil celonárodné posilnenie ochrany kostolov a náboženských inštitúcií a zdôvodnil to požiadavkami bezpečnostnej politiky. Nachádzame sa v „mimoriadne citlivej fáze“ po teroristickom útoku, ktorý by mohol vzbudiť snahu zopakovať takýto plán, uviedol Nehammer. Minister vnútra oznámil, že bude posilnená prítomnosť policajných zložiek pred kostolmi, synagógami a na ďalších náboženských miestach. Príslušné kroky už iniciovali policajné riaditeľstvá jednotlivých spolkových krajín a Úrad na ochranu ústavy a boj proti terorizmu, o čom informovala jednotlivé cirkvi a náboženské spoločnosti ministerka kultúry Susanne Raab.

Vo Viedni už bola posilnená prítomnosť policajtov pri Dóme sv. Štefana, a tiež pred arcibiskupským palácom. Ako uviedol Prüller, viedenská arcidiecéza je v neustálom kontakte s políciou a pripravuje zoznam kostolov a ďalších cirkevných inštitúcií, ktoré majú byť chránené policajnými zložkami.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.