TopTip

Mexická cirkev je proti náboru zdravotníkov z Kuby

Mexická cirkev je proti náboru zdravotníkov z Kuby zdroj foto: pexels.com

Katolícka cirkev v Mexiku kritizovala oznámenie ľavicového prezidenta Andresa Manuela Lopeza Obradora, že privedie do krajiny niekoľko stoviek kubánskych zdravotníkov. Toto rozhodnutie spôsobí ďalšiu polarizáciu v krajine, píše sa v príspevku na cirkevnom portáli „Desde la Fe“ (víkendové vydanie), ktorý je považovaný za hlásnu trúbu Konferencie biskupov Mexika. Namiesto toho musí mexický štát zintenzívniť svoje úsilie o zlepšenie podmienok v zdravotníctve.

Univerzity by mali podporovať vzdelávanie všeobecných lekárov, ktorí sa na rozdiel od špecialistov starajú o zdravie ľudí komplexne. Je potrebné zlepšiť aj pracovné podmienky a platy lekárov, píše sa ďalej v článku.

Po návšteve Kuby mexický prezident Lopez Obrador oznámil, že chce najať zdravotnícky personál z Kuby. Organizácie pre ľudské práva kritizujú prax kubánskej vlády vysielať lekárov a sestry do iných krajín ako porušenie ľudských a pracovných práv, pretože vypožičaní pracovníci musia odstupovať veľkú časť svojho príjmu kubánskemu štátu. A navyše nie je možné, aby spolu so svojimi rodinami opustili krajinu. Naopak zástancovia najímania zahraničných zdravotníkov hovoria o kubánskej humanitárnej stratégii a obviňujú Spojené štáty, že pomocou obchodného embarga prinútili Kubu hľadať nové zdroje príjmov.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Proyecto de casa ideal como casa adosada. Se puede omitir el garaje.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.