TopTip

Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi

Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi TK KBS

V pondelok sme si pripomenuli Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi. Tento deň je  na sviatok svätej Bakhity, ktorá bola sudánskou otrokyňou a dnes je patrónkou zotročených. Novodobým otrokom u nás pomáha Slovenská katolícka charita v rámci projektu STOP obchodovaniu s ľuďmi. Charita tak ako každý rok aj dnes pozýva k modlitbám za obete obchodovania s ľuďmi. 

 

Podľa štatistiky ministerstva vnútra bolo minulý rok identifikovaných šesťdesiat obetí obchodovania s ľuďmi zo Slovenska. Z toho boli dvaja cudzinci na Slovensku. Upresňuje hovorkyňa charity Monika Molnárová. „Šestnásť obetí bolo maloletých. Skutočný počet obetí na Slovensku však môže byť niekoľkonásobne vyšší. A v roku 2019 vzrástol počet odhadovaných obetí z dvadsaťsedem miliónov na štyridsať miliónov,“ povedala pre Rádio LUMEN.


Podľa hovorkyne charity Moniky Molnárovej, tento rok pozývali na modlitby za obete obchodovania s ľuďmi na diaľku, keďže stretnutie v chrámoch nie je možné. Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko v svojom videu na sociálnej sieti vyzdvihol život svätej Jozefíny Bakhity, sudánskej otrokyne, ktorá napriek veľkému ponižovaniu a príkoriu dokázala odpustiť. „Áno, vo svete sa obchoduje s ľuďmi, čo je samozrejme zásadne proti ľudskej dôstojnosti. Slovenská katolícka charita a všetky iniciatívy v tomto smere, aby sa táto vec zlepšila, potrebujú našu modlitebnú podporu,” uviedol.


Sviatok svätej Jozefíny Bakhity a Deň modlitieb za obete obchodovania s ľuďmi pripomenul po nedeľnej modlitbe Anjel Pána v svojom príhovore aj pápež František. „V žiadnom prípade nesmieme podporovať obchodovanie s ľuďmi. Nesmieme dopustiť, aby sme z človeka urobili predmet obchodu, ale aby človek bol vždy cieľom,“ zdôraznil.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.