TopTip

Meditácie nad posolstvami Krížovej cesty s biskupom Jozefom Haľkom

Meditácie nad posolstvami Krížovej cesty s biskupom Jozefom Haľkom TK KBS

Premýšľať nad posolstvami Krížovej cesty môžu veriaci online spolu s pomocným biskupom Bratislavskej arcidiecézy Jozefom Haľkom. Od sviatku svätého Jozefa prináša každý večer meditáciu nad jedným zo štrnástich zastavení. Každé zastavenie prepája s konkrétnym miestom ľudského utrpenia, na ktorom môžeme odkaz tohto zastavenia nájsť dnes. 

Prepojením zastavenia s konkrétnym miestom v Bratislave chce biskup Jozef Haľko pripomenúť, že Krížová cesta, známa z Ježišovho života, sa neskončila. „Krížová cesta je vecou našich dní, reality nášho života. Preto budeme v nasledujúcich dňoch hľadať v meste tie lokality, ktoré mi pripomínali živé zastavenia,“ povedal biskup Haľko pre Rádio LUMEN.
Pri prvom zastavení Krížovej cesty, Ježiš je odsúdený na smrť, sa biskup Jozef Haľko virtuálne presunul pred Justičný palác. V tejto budove nespravodlivo trpeli aj kresťania. „Tu komunisti vyniesli rozsudok nad biskupmi, blahoslaveným Pavlom Gojdičom, Jánom Vojtašákom a Michalom Buzalkom. Tu za týmito múrmi súdili, ešte predtým mučili, sestru Zdenku Schelingovú. S najväčšou pravdepodobnosťou tu Titusa Zemana topili vo výkaloch,“ zdôraznil.
Bratislavský pomocný biskup upozornil, že aj keď ide o historické udalosti, majú presah aj do súčasnosti. „Základ plošných dejov vrátane nespravodlivých rozsudkov vyrastá z drobnokresby našich každodenných vzťahov. Blažený ten, kto môže o sebe povedať, nie, nie, nikdy som nikoho neodsúdil na sociologickú, psychologickú, vzťahovú či spoločenskú smrť, nikdy som nikoho nepopravil ohovárkou a osočením,“ povedal pomocný bratislavský biskup.
Zamyslenia nad zastaveniami Krížovej cesty vysiela biskup Haľko každý deň o 21:30 na svojom Facebooku. Štrnásťdňový cyklus ukončí na Zelený štvrtok, 1. apríla.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.