TopTip

Materská škola svätého Vincenta De Paul v Bratislave si pripomenula desiate výročie založenia

Materská škola svätého Vincenta De Paul v Bratislave si pripomenula desiate výročie založenia TK KBS

Materská škola svätého Vincenta De Paul v Bratislave si pripomenula desiate výročie založenia. Dnes patrí medzi najväčšie cirkevné škôlky na Slovensku. Navštevuje ju približne stoštyridsať detí. Spoluprácu so škôlkou oceňujú vincentíni i rodičia. 

O vznik cirkevnej škôlky v Ružinove sa pričinil aj páter Jozef Garaj z Misijnej spoločnosti svätého Vincenta De Paul. Celý proces trval niekoľko rokov. „V našej farnosti nám Boh požehnal päť cirkevných škôl. Máme tu centrum cirkevného vzdelávania,“ povedal pre Rádio LUMEN.
Táto škôlka sa pri náboženskej výchove detí inšpirovala katechézami Dobrého pastiera. Pripravuje ich učiteľka a katechétka Anna Kopcarová. „Deťom prezentujeme vybrané udalosti a podobenstvá zo Svätého Písma, pričom sa snažíme počúvať Božie slovo spolu s nimi,“ povedala.
Rodičia škôlku podporovali ešte pred jej otvorením a podľa mamy Pavly Mišíkovej v tom pokračujú, pretože im na tomto diele záleží. „Ja som presvedčená, že je veľmi dôležité pre dieťa, aby v čase, keď opúšťa prvýkrát v živote to zázemie, v ktorom doteraz vyrastalo, fungovalo, a vstupuje do nového prostredia, aby toto prostredie komunikovalo a podporovalo hodnoty, v ktorých dieťa doposiaľ žilo,” uviedla mama jedného z detí.
Riaditeľka Materskej školy svätého Vincenta De Paul v Bratislave Eva Antalíková prezradila, že v blízkej budúcnosti by chceli zrekonštruovať kuchyňu. „Boli by sme veľmi radi, keby sa dala u nás pripravovať strava. Projekt máme vypracovaný. Teraz už len niekde získať, našetriť financie a čakáme, či náhodou sa nám nepošťastí nejaká výzva. Na eurofondy my sa veľmi nemôžeme obracať, pretože budovu máme v prenájme,“ povedala pre Rádio LUMEN. Na rekonštrukciu kuchyne potrebujú podľa nej viac ako stotisíc eur.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.