TopTip

Madonna provokuje pápeža tvítom

Madonna provokuje pápeža tvítom zdroj foto: pexels.com

Americká popová hviezda Madonna oslovila pápeža Františka provokatívnym tvítom. V ironickom príspevku zverejnenom vo štvrtok sa označila za „dobrú katolíčku“ a požiadala pápeža o vyspovedanie. „Od mojej poslednej spovede prešlo pár desaťročí,“ povedala speváčka. „Bolo by možné sa niekedy stretnúť a prediskutovať dôležité veci?“ Už bola trikrát exkomunikovaná z Katolíckej cirkvi, teda vylúčená z cirkevného spoločenstva. Považuje to za nespravodlivé.

Madonna, dcéra katolíckej prisťahovaleckej rodiny v USA, v uplynulých rokoch opakovane pritiahla na seba hlasné protesty z cirkevných kruhov. Pobúrenie vyvolalo aj vystúpenie na jej európskom turné v roku 2006, keď sa objavila v Ježišovej póze na kríži a s tŕňovou korunou. V roku 2008 vyvolala rozruch na koncerte v Ríme, keď svoj hit „Like A Virgin“ venovala pápežovi Benediktovi XVI. „Túto pieseň venujem pápežovi, pretože som Božie dieťa,“ povedala vtedy s ironickým podtónom.

Rodená Madonna Louise Ciccone, dcéra talianskeho otca a francúzsko-kanadskej matky, už od začiatku zápasila so svojím katolíckym pôvodom vo svojich piesňach („Like a Prayer“). Katolícku cirkev vraj súčasne miluje aj nenávidí. Od 90. rokov je Madonna považovaná za prívrženkyňu židovskej mystickej kabaly.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.