TopTip

Lídri kresťanských spoločenstiev sa zapojili do kampane Prihlásime sa

Lídri kresťanských spoločenstiev sa zapojili do kampane Prihlásime sa TK KBS

Lídri kresťanských spoločenstiev sa zapojili do kampane Prihlásime sa, ktorú pripravilo Fórum kresťanských inštitúcií. Vo videu hovoria, prečo považujú za dôležité prihlásiť sa k viere pri sčítaní obyvateľstva. Elektronické sčítanie potrvá už len do konca marca. Potom sa začne asistované sčítanie. Občianska kampaň Fóra kresťanských inštitúcií Prihlásime sa má prispieť k pravdivému a férovému sčítaniu obyvateľov, ktoré práve prebieha, a vzájomne sa povzbudiť k prihláseniu sa k cirkvi alebo náboženskému spoločenstvu, ku ktorému patríme. Kampaňou podľa Pavla Kosseya reagujú aj na iniciatívy, ktoré vyzývajú ľudí, aby sa neprihlásili ku konkrétnej cirkvi. „Nikoho nevyzývame, aby niečo falšoval, manipuloval či zastieral, práve naopak, vyzývame každého, aby pravdivo označil svoju náboženskú príslušnosť,“ povedal Kossey.
Jadrom kampane sú výpovede rôznych osobností, ktoré vyzývajú ľudí, aby vyplnili svoju náboženskú príslušnosť. Do kampane sa teraz zapojili aj lídri kresťanských spoločenstiev. Hovorí riaditeľ projektu Godzone Julo Slovák: „Spoločenstvo cirkvi je pre mňa miestom, kde môžem nájsť načerpanie, kde môžem nájsť prijatie, keď sa cítim ťažko. To, o čo tu ide, je, že ideme spolu za Ježišom, a že on je ten hlavný a podstatný a on je naším dôvodom, kvôli ktorému sa, sa hlásime k cirkvi.“
K prihláseniu sa k svojej viere počas sčítania vyzývajú aj vedúci spoločenstva Maranatha Peter Štupák a Braňo Letko z Lamačských chvál. „My ako kresťania máme jedného Otca. A preto patríme do jednej veľkej rodiny. Ja si myslím, že každý jeden človek potrebuje rodinu. Tou našou veľkou rodinou je cirkev. My sme cirkev a my sme aj členmi tejto cirkvi. Určite sa nehanbím priznať, že mojou rodinou je cirkev,“ povedal Štupák. „Ja som v cirkvi doma. Takže ja viem, ku komu sa prihlásim. Prihláste sa aj vy, priatelia,“ dodal Letko.
Do teraz sa sčítalo takmer 81 percent obyvateľov, teda viac ako štyri a pol milióna ľudí. Elektronické sčítanie, keď obyvateľ vypĺňa formulár sám, potrvá do 31 marca. Asistované sčítanie bude od apríla do konca októbra.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.