TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
LETNÁ SÚŤAŽ pre deti: Stratený dáždnik (1)

LETNÁ SÚŤAŽ pre deti: Stratený dáždnik (1) zdroj foto: pexels.com

Pomôžte nám dokončiť rozprávku a vyhrajte skvelé ceny v našej súťaži. Prečítajte si náš príbeh a doplňte vaše pokračovanie.

Ako to funguje?

V piatok 26. júna sme začali čítať rozprávku Stratený dáždnik. Avšak, prečítali sme len jej začiatok. A vašou úlohou bude tento príbeh postupne dopĺňať. Poštou, e-mailom alebo telefonicky sa budete môcť zapojiť so svojimi námetmi. Spomedzi nich vždy jeden vyberieme a pripojíme k začiatku rozprávky. A takto to bude pokračovať každý týždeň. Vždy v piatok o 16:00 si vo svetielku prečítame dlhšiu a dlhšiu rozprávku, ktorú budete dopĺňať práve vy - naši svetielkáči. 

Ako sa dostať k výhre?

Príbeh Stratený dáždnik môžete "posunúť" podľa svojich predstáv dvomi základnými spôsobmi. Po odvysielaní piatkového svetielka (a prípadnom prečítaní aktuálneho stavu príbehu na webe lumen.sk) nám môžete poslať svoju verziu pokračovania rozprávky. Ozvať sa dá e-mailom na svetielko@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Ak sa takto zapojíte do našej súťaže, na konci prázdnin môžete vyhrať našu hlavnú cenu: postavičku Jinglíka, spoločenskú hru MONDO a knihu Cesta za malým princom. 

Podrobné informácie o súťaži a výhrach nájdete TU

Hlavná výhra v súťaži

AKTUÁLNY STAV PRÍBEHU

Slnečná ulica je plná pestrofarebných domov, pred ktorými rastú vysoké stromy vždy na jar posiate voňavými kvetmi. Uprostred ulice stojí veľký zelený dom s hnedou strechou a červenými dverami. Bývajú v ňom súrodenci Peťo a Janka s ich mamou a ockom. Obaja majú modré oči a hnedé vlasy. Peťo chodí do tretej triedy, jeho mladšia sestra  do druhej. Jedno ráno sa Peťo zobudil aj bez budíka. Myslel si, že je to deň, ako každý iný, keď si zrazu spomenul, že dnes aj so sestrou dostanú v škole vysvedčenie. „Janka, vstávaj, je posledný deň školy,“ zobudil svoju sestru s krikom, ktorým zobudil aj mamu a otca. „Nechaj ma ešte spať,“ odpovedala mu sestra. „No teda, ako vidím, dnes ťa netreba ani budiť,“ so smiechom odvetila mama Peťovi.

Peťo sa pozrel von oknom. „Ach, veď leje ako z krhly,“ povedal a pokračoval: „Dnes je predsa posledný deň školy, veď by malo svietiť slnko,“ zarazil sa. „Počasie si predsa nevyberieš,“ povedal ocko. Deti si išli umyť zuby a mama zatiaľ v kuchyni pripravila raňajky. „No poďte, aby ste nezmeškali do školy,“ zavolala všetkých k stolu. Všetko z tanierov rýchlo zmizlo.

„Choďte sa rýchlo obliecť,“ povedal ocko. Keďže vonku pršalo, otec sa rozhodol odviezť Janku a Peťka do školy. „Nezabudnite si dáždnik, dnes má celý deň pršať,“ zastavila ešte mama všetkých pri dverách. „Jasné mami,“ odpovedala Janka. „Neboj sa, dáždnik máme,“ povedal náhlivo Peťo.

V škole sa už nevedeli dočkať, kedy dostanú vysvedčenie a budú si môcť užívať prázdniny. Janka však bola trochu smutná, pretože vedela, že všetky spolužiačky uvidí zas až v septembri. Obaja mali na vysvedčení samé jednotky. Tešili sa na to, keď prídu domov. Rodičia im totiž sľúbili za dobré známky prekvapenie. Pani učiteľka prišla do triedy s veľkým tvrdým obalom. Vo vnútri už mala pripravené pre každého v druhej triede vysvedčenie. Nasledoval ešte príhovor pána riaditeľa, ktorý na záver s úsmevom povedal: „Prajem vám všetkým pekné prázdniny a nezabudnite, uvidíme sa v septembri.“

Po príhovore sa už všetci rozutekali zo školy preč. Aj Peťo a Janka. Smerovali na autobusovú zastávku, odkiaľ ich veľký „harmonikový“ autobus odviezol domov. Keďže vonku husto pršalo, autobus bol celkom plný. „Ako dobre, že sme ho stihli. Aspoň nezmokneme,“ povedala Janka.

A ako to bude ďalej? To je na vás, milí svetielkáči. Napíšte nám pokračovanie nášho príbehu e-mailom na svetielko@lumen.sk alebo poštou na Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Poponáhľajte sa, aby ste to stihli do najbližšieho piatkového svetielka 3. júla o 16:00. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 12.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie nášho dieťaťa v brušku, som v 4.mesiaci tehotenstva, za trpezlivosť pri výchove 3. ročného dieťaťa a za živú vieru pre manžela Martina. Viktória
  • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.