TopTip

Lamačské chvály počas pandémie ponúkajú každý týždeň LCH Live

Lamačské chvály počas pandémie ponúkajú každý týždeň LCH Live TK KBS

Lamačské chvály počas pandémie ponúkajú každý týždeň LCH Live. Ide o online modlitbu chvál, kde okrem piesní zaznieva Božie slovo, svedectvá a na konci kňaz udelí eucharistické požehnanie. Nápad priniesť do každej obývačky modlitbu chvál vznikol v kapele ešte v roku 2017. Online prenos LCH Live si každý týždeň pozrie niekoľko tisíc ľudí. Braňo Letko z kapely hovorí, že cieľom je spájať ľudí v modlitbe. 

Lamačské chvály vysielajú LCH Live každý mesiac už od konca roka 2017. Od začiatku pandémie vysielajú každý týždeň. Ponúkajú viac ako hodinu a pol piesní, modlitieb a svedectiev. Podľa lídra kapely Braňa Letka začali pôvodne s modlitbami za uzdravenie. „Začíname vždy piesňou chvály a potom slovom povzbudenia alebo nejakou tematikou. Napríklad sme mali tematické modlitby za ľudí, ktorí majú rakovinu, iných, ktorí majú nejaké iné diagnózy. Je tam s nami kňaz Ján Fiala, ktorý na konci žehná Eucharistiou,“ povedal Letko pre Rádio LUMEN.
Braňo Letko hovorí, že ich cieľom nie je si urobiť virtuálne javisko, ale chcú takto pozvať ľudí k modlitbe. „Mňa samého fascinuje, keď niekto napíše prosbu o niečo. Za uzdravenie. Ďalších päť ľudí hovorí, modlíme sa za teba, ja som z tohto istého už vonku, mne Boh s týmto už pomohol,“ zdôveruje sa Braňo Letko.
Lamačské chvály by chceli v budúcnosti podľa neho viac prepojiť ľudí, ktorí sa počas chvál modlia. „Počty sú obrovské, nás samých to prekvapuje. Má to približne pätnásťtisíc pozretí a krát niekoľko ľudí, celé rodiny za obrazovkou. Ďalší kňazi sa modlia s vyloženou sviatosťou. Rehole nám poslali fotky, ako počas toho kaplnka má takisto modlitby,“ povedal.
Braňo Letko prezradil aj ďalší projekt, ktorý sa chystá, s názvom Slovensko na kolenách, kde budú zapojení aj viacerí známi kňazi. „Bude to tiež streamované raz do mesiaca. Ide o sklonenie sa v pokání pred Bohom s prosbou za náš národ a za uzdravenie našej zeme,“ doplnil.
Prenos Lamačských chvál LCH Live si je možné pozrieť každý piatok večer na internete. Vo Veľkom týždni bude prenos výnimočne v stredu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.