TopTip

Novinky
Krakov sme po prvý raz navštívili virtuálne a srdcom

Krakov sme po prvý raz navštívili virtuálne a srdcom zdroj foto: archív Rádia LUMEN

16. ročník púte Rádia LUMEN do Krakova bol pôvodne plánovaný na sobotu 9. mája. Púť sa predsa len uskutočnila, aj keď nikto z pútnikov neopustil Slovensko. 

Aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu a obmedzenia, ktoré zaviedli jednotlivé krajiny, nám naše plány zmenili. Tak sme sa spojili aspoň duchovne a srdcom. 

„Dnes, milí bratia sestry, sme všetci v Lagiewnikách prostredníctvom Rádia Lumen. Nie sme tam fyzicky, ale my sme nielen na tomto mieste, sme priamo v prameni Božieho milosrdenstva, z ktorého čerpáme, v ktorom sa obnovujeme, a za ktorý neustále ďakujeme,“ uviedol priamo v sobotnom vysielaní Rádia LUMEN Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup a veľký ctiteľ Božieho milosrdenstva. 

Súčasťou sobotného programu bolo ranné kontaktné vysielanie, sv. omša s adoráciou, záznamy príhovor biskupov z minulých ročníkov púte a napríklad aj výber z koncertných popoludní v priestore tamojšieho sanktuária. Špeciálny program vysielaný z Banskej Bystrice, ktorý navodzoval krakovskú, pútnickú atmosféru, sa ukončil presne ako na púti modlitbou v hodine milosrdenstva. 

O tom, ako to aktuálne vyzeralo v Krakove, hovorila v živom vysielaní sestra Clareta z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva: „To miesto sa ponorilo do ticha. Myslím si, že takto to vyzeralo aj v časoch sestry Faustíny. Sestričky tam žijú ako v klauzúrnom kláštore, a teda je viac času na modlitbu, je viac mlčania, ale treba dodať, že pribudla im aj práca, lebo viac ľudí sleduje internetovú stránku, a mnohí sa modlia so sestrami cez priamy prenos, zvlášť o 15. hodinke milosrdenstva.“
Duchovnú púť sme konali pri relikviách svätého Jána Pavla II. a svätej sestry Faustíny Kowalskej, apoštolov Božieho milosrdenstva.

Mimoriadny sobotný program vás zaujal a do vysielania ste nám poslali niekoľko povzbudivých reakcii:

"Srdečná vďaka Vám, všetkým, za vynikajúci nápad cez vlny Rádia Lumen byť dnes Srdcom v Krakove! 
Srdečná vďaka TOMU, KTORÝ JE a vám, ktorí ste (v Lumene)." 
(poslucháč Marián)
 
"Milí pracovníci Rádia Lumen. Počúvam Vás už od skorého rána. V Krakove konkrétne na púti som bola 7x a už 7 rokov sa nemôžem zúčastniť tejto radosti. Opatrujem ťažko chorého manžela. Obetujem sa, veď máme za čo. Sv. Ján Pavol II. bol a je môj svätec. Každý deň pri modlitbe korunky mu zakývam. Je to jeden z tých drahokamov, o ktorých vysielate. Zo srdca ďakujem a som s Vami."
(poslucháčka Mária)

"Srdečne ďakujem za dnešný krásny duchovný program. Mala som obavy, ako prežijem dnešný deň. Pretože sa každoročne zúčastňujem na púti a úžasné duchovné naplnenie ma sprevádza potom celý rok. Pekne ste mi to nahradili dnešným vysielaním. Cítim pokoj a Božie milosrdenstvo aj na diaľku. Som vaša každodená poslucháčka."
(poslucháčka Mária)

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.