Celková čiastka
Zostávajúci čas
Veriaci Trnavskej arcidiecézy putovali na čele so svojím arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom a nemalým počtom kňazov do poľského Krakova, kde v sobotu 9. júla ďakovali Bohu za posolstvo Božieho milosrdenstva odovzdané ľudstvu prostredníctvom jednoduchej poľskej rehoľnej sestry Faustíny Kowalskej. Vo svojom príhovore prvý muž partikulárnej Cirkvi v Trnave pozval prítomných, aby nechali každodenne preniknúť Božím milosrdenstvom slová, skutky a celý svoj kresťanský život.
Púť do poľského Krakova, pri ktorej počas predpoludňajšej slávnostnej svätej omše a popoludňajšej korunky Božieho milosrdenstva vynikla aj súdržnosť tak slovensky, ako i maďarsky hovoriacich veriacich z územia rozprestierajúceho sa od Nového Mesta nad Váhom až po Komárno, organizovala Trnavská arcidiecéza pri príležitosti mimoriadneho Svätého roka milosrdenstva, ktorý vyhlásil na rok 2016 Svätý Otec František. Svoje radosti, bolesti i starosti priniesli k nohám Spasiteľa Ježiša Krista do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove stovky veriacich z rôznych kútov arcidiecézy, ako i členovia Inštitútu sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu, so svojimi kňazmi pôsobiacimi v jednotlivých farnostiach.
Cieľom púte bolo podľa trnavského arcibiskupa Jána Oroscha „načerpať dôveru v pomoc milosrdného Boha na našej plavbe na palube lode, ktorou je jedna, pravá katolícka, apoštolská Cirkev“. Prítomným sa na začiatku predpoludňajšej slávnostnej svätej omše v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva prihovoril i rektor kostola, prelát Franciszek Ślusarczyk.
Trnavský arcibiskup Ján Orosch v slávnostnej homílii poukázal na skutočnosť, že najúčinnejšia pomoc je tá, ktorá prichádza v pravý čas. Avšak človek chce niekedy namiesto Boha sám rozhodnúť o tom, kedy má nastať ten pravý čas. „Prejav milosrdnej lásky by mal byť podľa našich predstáv, spôsobom, ktorý považujeme za jediný správny a v čase, o ktorom rozhodneme my. A preto väčšinou nechápeme Božie spôsoby a načasovania pomoci. Až neskôr zisťujeme, že to bola pre nás tá najdokonalejšia a najúčinnejšia pomoc a záchrana,“ podotkol arcibiskup.
Po svätej omši mali pútnici krátku prestávku, ktorú využili na občerstvenie alebo na nákup devocionálií v okolí pútnického kostola. V popoludňajších hodinách sa opäť vrátili do Sanktuária Božieho milosrdenstva, aby sa počúvajúc svedectvo slovenskej rehoľnej sestry a spievajúc duchovné piesne pripravili na modlitbu korunky Božieho milosrdenstva. V jej závere udelil zhromaždeným pútnikom požehnanie trnavský arcibiskup Ján Orosch a zároveň im požehnal devocionálie, ktoré si priniesli so sebou domov na Slovensko.
Púť milosrdenstva do poľského Krakova bola skorším vyvrcholením všetkých duchovných podujatí, ktoré sa v Trnavskej arcidiecéze organizujú v priebehu mimoriadneho Svätého roka milosrdenstva. Ten na rok 2016 vyhlásil Svätý Otec František.
Celková čiastka
Zostávajúci čas
Info: +421 48/471 0810 Po-Pia 09:00-15:00 Facebook Instagram