TopTip

Kostol svätého Jozefa, robotníka vo Svite využívajú veriaci už 30 rokov

Kostol svätého Jozefa, robotníka vo Svite využívajú veriaci už 30 rokov TK KBS

Kostol svätého Jozefa, robotníka vo Svite využívajú veriaci už 30 rokov. Okrúhle výročie jeho posviacky si farníci pripomenuli slávnostnou svätou omšou. Cesta k vlastnému kostolu vo Svite bola pre veriacich síce náročná, no podľa slov súčasného farára sa u miestnych ľudí stretla s nadšením. Rok a pol trvajúcu výstavbu chrámu zavŕšili 6. júla v roku 1991 konsekráciou, ktorú urobil kardinál Jozef Tomko. „To bolo jedno obrovské dielo, ktoré pravdepodobne nebude mať obdobu v histórii tejto farnosti a je to skutočnosť, ktorá je posvätná, ktorá je veľkou ozdobou aj vtedajšej generácie, ktorá sa o to zaslúžila,” povedal farár vo Svite Štefan Vitko.
Na stavbe pomáhali nielen farníci, ale aj mnohí kňazi. Ruku k dielu priložil pred 30 rokmi aj hlavný celebrant, spišský diecézny administrátor Ján Kuboš. „Po skončení základnej vojenskej služby som istý čas bol k dispozícii aj práve pri stavbe tohto kostola, keďže tunajší pán farár, vtedy vlastne bývajúci v Lučivnej, ma požiadal, keďže sme sa poznali, povedal, tak príď tu, pomôžeš,“ uviedol biskup Kuboš.
Priestory chrámu dnes vo veľkom využívajú veriaci na rôzne duchovné účely, za čo sú vďační. „Každý si tu nájde pre seba veľa Božích milostí. My sme šťastní, že to máme,“ povedal jeden z veriacich. „Som rád, že máme taký pekný kostol tuná vo Svite, určite je to dobré pre obyvateľov,“ doplnil ho ďalší z obyvateľov Svitu.
„Nemali sme tu dlho kostol, takže bolo treba chodiť buď do Lučivnej alebo do Batizoviec. Teraz to tu máme,“ upozornila jedna z veriacich. Rovnaké výročie si Svitovčania pripomenú aj o rok, v Kostole svätých Cyrila a Metoda vo filiálke Svit - Podskalka.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.