TopTip

Košice ožijú kultúrnym online festivalom

Košice ožijú kultúrnym online festivalom

Predadventný čas už tradične Košice prežívajú aj prostredníctvom kultúrno-akademického  festivalu o vzťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti ​Košické Hanusove Dni ​. Ide o “východniarsku” verziu známeho mestského festivalu Hanusove Dni. Hoci toto obdobie festivalom veľmi nepraje, organizátori sa rozhodli nerezignovať a pripravili víkendový online festival o Bohu, živote, vesmíre a vôbec. Pretože čas adventu nás pozýva k stíšeniu a zamysleniu sa nad veľkými otázkami.  
 
Hostia z Nemecka či z Ameriky 
 
“Najvýznamnejším hosťom festivalu bude emeritný prefekt Kongregácie pre náuku viery     nemecký ​ kardinál Gerhard Müller, Vladimír Krčméry predstaví svoju najnovšiu knihu od     vydavateľstva Postoj a so šéfredaktorom The Catholic Thing a prezidentom Faith & Reason Institute ​ Robertom Royalom rozanalyzujeme výsledky amerických volieb,” ​ uviedol Juraj Šúst, riaditeľ festivalu a predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa. 
 
“Festival neobíde najpálčivejšie výzvy dnešného kresťanského, politického i kultúrneho sveta ale zároveň prinesie aj inšpiratívnych hostí z východnej časti Slovenska,” hovorí jeden z dramaturgov festivalu Michal Čop.  
 
“A hoci sa s väčšinou hostí budeme spájať online, túžili sme, aby mali KHD svoju identitu,  preto budeme streamovať podujatia zo štúdia v Košiciach. ​Takto sa na príprave festivalu môže podieľať priamo košická komunita Spoločenstva Ladislava Hanusa a produkčne ho  zabezpečovať košická firma. Aj v tomto období vnímame podporu regiónu ako kľúčovú,” za organizátorov ho dopĺňa košičanka Veronika Bočkayová. 
 
Diváci sa teda môžu tešiť na 2 dni plné diskusií a prednášok na prieniku kresťanstva a        dnešnej spoločnosti. Všetky informácie o festivale môžu záujemcovia nájsť na ​oficiálnej stránke podujatia ako aj na Facebooku ​Košických Hanusovych dní​. ​ Hoci budú všetky podujatia, vďaka partnerom festivalu, poskytnuté divákom zdarma, organizátori vyzývajú k podpore aj divákov. Organizátorov a dielo môžu podporiť napr. kúpou ​dobrovoľného virtuálneho lístku​. Organizátorom je Spoločenstvo Ladislava Hanusa Organizátorom podujatia je ​Spoločenstvo Ladislava Hanusa​, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 18 rokov sa usilujeme spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním  sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.


Podujatie bude organizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Košického samosprávneho kraja, Mesta Košice, Rádu premonštrátov, Dominikánskeho konventu a mnohých ďalších.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.