TopTip

Kongregácia sestier Božského Vykupiteľa začala streamovať večerné chvály

Kongregácia sestier Božského Vykupiteľa začala streamovať večerné chvály TK KBS

Kongregácia sestier Božského Vykupiteľa začala streamovať večerné chvály z kaplnky Provinciálneho domu sestier Božského Vykupiteľa v Spišskej Novej Vsi. Pripojiť sa k nim dá každú nedeľu o 17:30 na ich Facebooku. Posledné mesiace musia viacerí z nás tráviť viac času ako obvykle pri počítači. Podľa sestry Filotey z Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa sa preto začali zamýšľať nad tým, čo môžu ponúknuť tým, ktorí na internete hľadajú zdroj duchovných dobier. „V našej komunite žije osemnásť sestier a každá sa venuje rôznemu apoštolátu, ktorý je veľmi bohatý, tak aj táto modlitba je posilnením pre každú sestru, ktorá sa snaží dať svoje sily pre šírenie Božieho kráľovstva vo veľmi rôznej podobe,“ povedala sestra Filotea.
Sestry vykupiteľky môžu do svojich modlitieb zahrnúť aj vaše úmysly. Ako vysvetľuje sestra Filotea, stačí vyplniť formulár na ich webstránke. „Ľudia sa môžu prekliknutím na ikone modlitebné úmysly dostať k formuláru, kde si napíšu, za čo chcú, aby sme aj my sa modlili. A práve v nedeľu večer, keď vysielame vešpery, tak chceme pridať úmysly týchto ľudí, chceme ich vyhĺbiť v modlitbe, chceme aj ľudí uistiť o tom, že sa modlíme na ich úmysly, a vlastne byť pre nich duchovnou oporou,“ hovorí Filotea.
Ponuka je pre všetkých, ktorí chcú v modlitbe nedeľných večerných chvál pridať svoj hlas k hlasu cirkvi a zjednotiť svoje srdcia v ďakovaní Bohu. „Je to ponuka pre všetkých a nemusia to byť iba tí, ktorí napíšu úmysel. Tí, ktorí napíšu úmysel, tak sú zvlášť pozvaní, aby sa pripojili. Je to aj odozva pre nich, ale tá modlitba je otvorená pre všetkých,“ dodala.
Texty na danú nedeľu je možné nájsť pod názvom vešpery na webovej stránke lh.kbs.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.