TopTip

Konečne Lumentúra! Pozývame vás na Kysuce v sobotu 1. októbra

Konečne Lumentúra! Pozývame vás na Kysuce v sobotu 1. októbra Na vrchole kalvárie sa nachádza rozhľadňa

Rádio LUMEN vás pozýva na Kysuce osláviť sviatok nášho patróna, sv. Michala, archanjela. Stretneme sa v sobotu 1. októbra o 10:30 v Krásne nad Kysucou.

Lumentúra je späť

Po dlhom čakaní a nepriaznivej epidemiologickej situácii vás konečne pozývame na Lumentúru. Vyhliadli sme atraktívnu lokalitu v Krásne nad Kysucou. Opäť sa nám podarí spojiť tri veci - zažiť svätú omšu, spoznať krásnu prírodu a stretnúť sa v spoločenstve pracovníkov rádia a jeho poslucháčov. 29. septembra si pripomíname sv. Michala, archanjela. Poďte s nami osláviť nášho nebeského patróna výletom do prírody!

Bohatý program, dobrá dostupnosť

Stretneme sa v sobotu 1. októbra v Krásne nad Kysucou pri mariánskej kaplnke, ktorá sa nachádza tesne vedľa železničnej stanice. Začiatok Lumentúry sme nastavili tak, aby ste ho stihli ak budete cestovať z väčších vzdialeností a aby sa vám to podarilo aj vtedy, keď budete prichádzať vlakom zo smeru Žilina alebo Čadca. 

Svätá omša bude v kaplnke o 10:30 a celebrovať ju bude Marian Vojtek - dekan-farár v Krásne nad Kysucou.

Po svätej omši sa vyberieme na novú kalváriu v Krásne nad Kysucou, ktorú požehnali v roku 2020. Dozviete sa viac o príbehu vzniku tejto kalvárie a užijete si postupne sa otvárajúce výhľady na krajinu. 

Na vrchole kalvárie nás čaká 25 metrov vysoká rozhľadňa. Stojí na mieste, o ktorom legenda hovorí, že tu v dávnej minulosti stála strážna veža, ktorá chránila cestu i toto miesto.

V spolupráci s OCR Kysuce a mestom Krásno nad Kysucou pre vás pripravujeme aj občerstvenie. Kysučania nás pohostia gulášom. 

Stretnutie s ľuďmi z Rádia LUMEN

Priamo pri kaplnke vedľa železničnej stanice vás budeme čakať aj v stánku Rádia LUMEN. Radi sa s vami porozprávame o našom vysielaní, o tom, čo vás zaujíma z pozadia prípravy programu a jednoducho radi vás spoznáme aj osobne. 

V stánku Rádia LUMEN si môžete zakúpiť originálny suvenír s logom Rádia LUMEN, čím podporíte našu činnosť. Tešíme sa na vás v sobotu 1. októbra o 10:30 v Krásne nad Kysucou!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Belle maison à un étage avec toit à pans et espaces de vie et chambres à coucher séparés. La cuisine et le salon forment un seul grand espace.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.