TopTip

KBS vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc ľuďom v núdzi v regióne Blízkeho východu

KBS vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc ľuďom v núdzi v regióne Blízkeho východu TK KBS

Konferencia biskupov Slovenska vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc ľuďom v núdzi v regióne Blízkeho východu. Bola plánovaná počas piatej pôstnej nedele. Pre pandémiu, počas ktorej sú v súčasnosti zatvorené chrámy, biskupi pozývajú veriacich, aby zbierku podporili darom na účet KBS. Vysvetľuje manažér humanitárnej pomoci Slovenskej katolíckej charity Hugo Gloss: „Uvedomujeme si, že z dôvodu prebiehajúcej pandémie sa aj mnohé slovenské rodiny a mnohí slovenskí veriaci ocitnú v náročnej situácii. Preto samotná zbierka je skôr príležitosťou, ako pomôcť ľuďom v núdzi, ktorí okrem pandémie musia riešiť aj prenasledovanie pre svoju vieru. Preto samotný dar nechávame na slobodnom rozhodnutí každého darcu.“
Na dôležitosť pomoci prenasledovaným kresťanom a utečencom, ktorí v týchto krajinách trpia, poukazuje aj nedávna návšteva pápeža Františka v Iraku, ako aj desiate výročie začiatku prebiehajúceho ozbrojeného konfliktu v Sýrii, ktoré si v týchto dňoch pripomíname. Hugo Gloss hovorí, že vďaka slovenským veriacim charita od roku 2015 spolu s lokálnymi partnermi pomohla vyše šesťdesiattisíc ľuďom v núdzi v Iraku, Sýrii, aj Libanone. Celkovo išlo o tridsaťštyri projektov za viac ako milión eur.
„Tieto projekty prinášajú pomoc aj nádej do tých miest a komunít, ktoré zažívajú náročnú situáciu či už z pohľadu finančného, alebo ekonomického, alebo spoločenského. Tým, že Irak je silne poznačený veľkou mierou korupcie, nefunkčnosťou miestnej infraštruktúry, nízkym počtom pracovných príležitostí, a celkovo je vidieť, že krajina sa ešte stále spamätáva z ozbrojených konfliktov rôznej intenzity, ktoré v nej prebiehali od roku 2003,“ povedal Gloss.
Bližšie informácie o realizovaných projektoch je možné nájsť na stránke utečenci.kbs.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.