TopTip

Každou poštovou známkou môžete niekomu pomôcť

Každou poštovou známkou môžete niekomu pomôcť TK KBS

Združenie katolíckeho apoštolátu už viac ako pätnásť rokov zbiera známky, vďaka ktorým podporuje misie. Peniaze získané z predaja použitých poštových známok filatelistom používajú na podporu sociálnych projektov v Rwande, Burkina Faso či na Madagaskare, ktoré organizuje Misijný sekretariát pallotínov. Združenie zbiera použité známky, ktoré sú vystrihnuté s asi polcentimetrovým okrajom a sú nepoškodené. 

 

Kým pre väčšinu ľudí sú použité poštové známky odpadom, ktorý končí v koši, pre filatelistov majú známky hodnotu. Združenie katolíckeho apoštolátu preto použité známky zhromažďuje a predáva ich zberateľom. Za získané peniaze potom podporuje misijné projekty palotínov. Hovorí Martina Holečková zo Združenia katolíckeho apoštolátu: „Pravidelne z týchto zdrojov pomáhame aj kupovať zdravotnícky materiál prevažne pre zdravotné strediská v Rwande či demokratickom Kongu a istá časť financií napríklad smeruje aj k deťom v Afrike, najčastejšie to bude zakúpenie potravín alebo úhrada školného či školských uniforiem.“


Martina Holečková objasňuje, že nezbierajú nové známky, ale výhradne použité, ktoré prídu nalepené na liste či pohľadnici. „Potrebujeme použitú známku zachovanú v celosti. Zozbierané známky je potrebné doručiť na Misijný sekretariát Spoločnosti katolíckeho apoštolátu v Bratislave. Odporúčame radšej ich zasielať poštou, no a okrem tejto možnosti ich môžete odovzdať aj ktorejkoľvek komunite palotínov,“ povedala.


Martina Holečková dodáva, že z predaja poštových známok by radi podporili aj ďalšie projekty rehole palotínov. „V Burkina Faso v utečeneckom tábore so šesťsto ľuďmi, z ktorých prevažná väčšina sú, žiaľ, deti. A každý týždeň tento tábor zásobujeme potravinami. Nedávno sme zas v Rwande spustili projekt výstavby mlynov v troch farnostiach,“ uviedla.


Tak nezabudnite. Keď vám nabudúce príde list či pohľadnica, každou známkou môžete niekomu pomôcť.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.