TopTip

Každé dieťa si zaslúži vzdelanie a dostatok jedla

Každé dieťa si zaslúži vzdelanie a dostatok jedla TK KBS

Každé dieťa si zaslúži vzdelanie a dostatok jedla. To je heslo medzinárodného charitatívneho hnutia Mary´s Meals. Jeho zakladateľ Magnus MacFarlane-Barrow v týchto dňoch navštívil slovenskú pobočku tejto organizácie. Stretol sa s ním aj redaktor rádia LUMEN Ľudovít Malík. Mary´s Meals, v preklade Máriine jedlá, patrí medzi jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich medzinárodných charitatívnych organizácií na svete. Jej zakladateľ Magnus MacFarlane-Barrow navštívil Bratislavu a stretol sa okrem iného so Stanislavom Zvolenským, bratislavským arcibiskupom metropolitom. „Pre mňa to bola veľmi milá príležitosť poznať osobne zakladateľa tohto diela Mary´s Meals a aj veľmi dobrá príležitosť uvedomiť si, že sú na svete ľudia, ktorým chýbajú najzákladnejšie veci, ktorí trpia hladom,“ povedal Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita.
Viac ako 60 miliónov detí vo svete hladuje a nechodí do školy. Mary´s Meals sa snaží bojovať proti hladu zavádzaním školského stravovania tam, kde chudoba a hlad bránia deťom v prístupe k vzdelaniu. Náklady na stravovanie jedného dieťaťa po celý školský rok sú iba 18 eur a 30 centov, to je 9 centov na deň a toto dielo pomoci sa vďaka dobrovoľníkom veľmi rýchlo rozvíja aj na Slovensku, o čom svedčí aj návšteva jeho zakladateľa. „Toto dielo na Slovensku je zložené z mnohých dobrovoľníkov, ktorí do neho vkladajú svoj voľný čas. Ľudí, ktorí sú veľmi kreatívni. Videl som tiež, že táto práca je zakorenená v ich osobnej viere a preto som presvedčený, že toto je dôvod, prečo tu Mary’s Meals rastie rýchlo a kráča po osobitnej ceste,“ uviedol Magnus MacFarlane-Barrow, zakladateľ Mary´s Meals.
Charitatívna organizácia Mary´s Meals v súčasnosti pomáha v 19 krajinách sveta.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.