TopTip

Katolícka univerzita Eichstätt-Ingolstadt je znovu najobľúbenejšia v Nemecku

Katolícka univerzita Eichstätt-Ingolstadt je znovu najobľúbenejšia v Nemecku zdroj foto: pexels.com

Katolícka univerzita Eichstätt-Ingolstadt (KU) už druhýkrát po sebe získala titul „Najobľúbenejšia univerzita v Nemecku“. Tento titul jej udelil portál „Studycheck“, ako oznámila KU v stredu v Eichstätte. Podľa KU rebríček univerzít a vysokých škôl sa vypočítava raz ročne na základe rôznych parametrov podľa hodnôt obľúbenosti a spokojnosti študentov a absolventov. V aktuálnom celkovom hodnotení vrátane vysokých škôl je KU na druhom mieste.

Hodnotenie vychádza z viac ako 70 000 zverejnených správ z roku 2021, ako vysvetlila KU s odvolaním sa na Studycheck. 97 percent hlasujúcich odporúča štúdium na KU. V správach o KU sa často chváli rodinná atmosféra a malý kampus. „Pozitívne sa spomína aj osobný kontakt s učiteľmi.“ Prezidentka KU Gabriele Gienová poznamenala, že ocenenie je „mimoriadnou poctou živému nasadeniu študentov, lektorov a zamestnancov“.

KU je jedinou katolíckou univerzitou v Nemecku. Vatikán ju uznal 1. apríla 1980. Korene KU siahajú ku kňazskému semináru, ktorý bol založený v roku 1564, a k Centru prípravy učiteľov, ktoré bolo založené v roku 1835. Pri založení univerzity zohral dôležitú rolu vtedajší arcibiskup Mníchova a Freisingu kardinál Joseph Ratzinger, neskorší pápež Benedikt XVI. Univerzita, ktorá je otvorená pre študentov všetkých vyznaní, ponúka vyše 50 predmetov a má okolo 5000 študentov, 120 profesorov a 350 vedeckých zamestnancov na ôsmich fakultách v Eichstätte a Ingolstadte.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Single-storey L-shaped family house with a garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.