TopTip

Kardinál Sandri: Pápež dodá Iraku útechu a silu

Kardinál Sandri: Pápež dodá Iraku útechu a silu

Pápežova cesta do Iraku je podľa prefekta Kongregácie pre východné cirkvi kardinála Leonarda Sandriho historická udalosť, veľmi odvážny krok, ktorý pripravuje cestu pre dialóg a zmierenie. “Je významný najmä pre tých, ktorí zaplatili vysokú cenu a obetovali aj svoje životy,“ povedal kardinál Leonardo Sandri, ktorý dúfa, že vďaka pápežskej návšteve Iraku bude možné na Blízkom východe znovu vytvoriť mozaiku ľudského a historického bohatstva.

Podľa kardinála kresťania a ďalšie komunity v Iraku a Sýrii často vidia svoje vlastné kultúry pochované rokmi konfliktov. O to viac bude Františkova návšteva veľkým gestom útechy a sily pre celú spoločnosť, najmä pre trpiacich. V tejto situácii pápež povzbudí ľudí, aby boli ľuďmi spoločenstva a svedkami Božej lásky.

Pápež František príde do Iraku 5. - 8. marca 2021. Počas štyroch dní navštívi hlavné mesto Bagdad, južnú oblasť Ur spojenú s pamiatkou patriarchu Abraháma, ako aj sever krajiny s mestami Erbil, Mosul a Karakoš na Ninivskej pláni.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.