TopTip

Jezuita Miloš Lichner zverejňuje na sociálnej sieti úryvky z prekladov cirkevných otcov

Jezuita Miloš Lichner zverejňuje na sociálnej sieti úryvky z prekladov cirkevných otcov TK KBS

Profesor teológie, jezuita Miloš Lichner zverejňuje na sociálnej sieti úryvky z prekladov cirkevných otcov. Prorektor Trnavskej univerzity si uvedomuje, že na Slovensku chýba formačný portál, a zároveň si myslí, že toto je dobrý spôsob, ako môže univerzita vyjsť medzi ľudí. Miloš Lichner chce takto reagovať na rôzne spochybňovanie pápeža či učenia cirkvi, ktoré sa objavuje na rôznych webových stránkach. 

Jezuita Miloš Lichner ako teológ prekladá cirkevných otcov z prvých storočí ranného kresťanstva. Preto každý deň na svojej facebookovej stránke ponúka úryvok nejakého príhovoru alebo textu cirkevných otcov aj pre verejnosť. „Začal som to prepájať, pretože mi začínajú chodiť rôzne otázky. Ľudia sa pýtajú, pretože mnohé portály sú premiešané, katolícko-protestantské. Vznikajú otázky, prečo ich Sväté písmo je odlišné, ako je to s používaním mena otec,“ povedal Lichner pre Rádio LUMEN.
Jezuita Miloš Lichner je aj prorektor Trnavskej univerzity pre vonkajšie vzťahy a aj preto je viac na sociálnych sieťach. Hovorí, že vďaka tomu si uvedomil, že na Facebooku existuje množstvo pekných modlitebných skupín, kde sa ľudia navzájom podporujú. „Trochu chýba formačný portál. Dostal som myšlienku, aby kamenná univerzita sa vyšla prihovoriť ľuďom, ponúknuť im určité výsledky práce,“ uviedol.
Miloš Lichner sa rozhodol zverejňovať preklady cirkevných otcov aj na základe rôznych skupín a stránok, ktoré spochybňujú biskupov či pápeža alebo ďalšie učenie cirkvi. „Je veľmi dôležité, aby sme formovali Boží národ. To robil svätý Augustín, Hieronym, svätý Tomáš Akvinský. Toto nie je nič nové pod slnkom,“ zdôraznil.
Miloš Lichner ponúka najmä preklady latinských cirkevných otcov z prvých piatich až šiestich storočí. „Vždy sa snažím odprezentovať cirkevného autora v krátkosti a potom vyberám dlhšie ukážky,“ vysvetlil.
Úryvky z prekladov cirkevných otcov sú dostupné na facebookovej stránke pod názvom @patermiloslichner.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.