Celková čiastka
Zostávajúci čas
Ilustračná fotografia
Takmer deväť z desiatich opýtaných Rakúšanov siaha po internete, ak hľadá jednoduché riešenia každodenných praktických problémov. Tento fakt ukázal prieskum rakúskeho inštitútu GfK Austria, ktorý sa v polovici júna uskutočnil na vzorke 1000 respondentov.
82 percent opýtaných priznalo, že sa vzdeláva on-line a rovnako si pozerá na sieti aj videá a návody pre domácich majstrov, ak hľadajú nejakú praktickú radu - po anglicky známe ako lifehacks. Nájdené obsahy na internete uspokojujú 91 percent opýtaných: tí si cenia najmä fakt, že rady sú ľahko dostupné a viac než polovica respondentov si myslí, že tieto návody im uľahčujú život. Siedmi z desiatich sú si ale súčasne vedomí toho, že internet je zdrojom polovičatých vedomostí, ktoré sú nebezpečné.
Rudolf Bretschneider z inštitútu GfK tvrdí: „Všetci sa musíme učiť rozlišovať, čo sú zaručené vedomosti.“ Bretschneider podotýka, že momentálne sú na internete témy a príspevky, ktoré tam pred 15 rokmi vôbec neboli a aj preto približne 80 percent respondentov považuje vedomosti z internetu v modernej spoločnosti za nenahraditeľné.
Ako píše denník Wiener Zeitung, dokonca i staršia generácia, osoby nad 70 rokov, kvituje internet ako zdroj informácií, vďaka ktorému sa cítia nezávislejšie. Rovnako oceňujú tento zdroj aj kvôli jeho anonymite, obzvlášť ak ide o citlivé témy. Internet je jednoznačne zdrojom ich vedomostí.
Šéfka telekomunikačného koncernu A1 Margarete Schramböcková vysvetľuje, že napriek obľúbenosti sociálnych sietí, ktoré v prípade Facebooku využíva približne 60 percent užívateľov, sú internetové komunikačné služby v popredí. Podľa informácií A1 využíva dnes sedem z desiatich Rakúšanov napríklad na komunikáciu aplikáciu WhatApp a nie sociálne siete.
Zdroj: Wiener Zeitung
Celková čiastka
Zostávajúci čas
Info: +421 48/471 0810 Po-Pia 09:00-15:00 Facebook Instagram