TopTip

Hospic u Bernadetky v Nitre získal takmer päťtisíc štyristo eur

Hospic u Bernadetky v Nitre získal takmer päťtisíc štyristo eur TK KBS

Hospic u Bernadetky v Nitre získal takmer päťtisíc štyristo eur. Ide o výťažok z virtuálneho punču, ktorý od decembra minulého roka organizovali Nitrianske centrum maltézskej pomoci Slovensko, v spolupráci s diecéznou charitou v Nitre. Oficiálna zbierka sa uskutočnila aj pod záštitou nitrianskeho biskupa Viliama Judáka. Podporili ju aj osobnosti verejného, kultúrneho a spoločenského života. 

Desiaty ročník punču v Nitre, ktorý okrem Nitrianskeho biskupstva podporili aj Nitriansky samosprávny kraj a mesto Nitra, sa rozhodli dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensku usporiadať virtuálnou formou. Dôvody približuje hovorca nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký. „Túto formu zvolí dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensko pôsobiaci v Nitre ako náhradu za tradičný maltézsky punč, ktorý už niekoľko rokov varia a podávajú v stánku v rámci adventného mestečka na Svätoplukovom námestí s tým istým účelom – podporiť hospic Dom pokoja a zmieru U Bernadetky v Nitre.“
Za virtuálny pohár maltézskeho punču z Nitry tak ľudia dobrej vôle zaslali celkom päťtisíc tristodeväťdesiatdva eur. „Celkovo tak už dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensko pôsobiaci v Nitre darovali pre hospic viac ako štyridsaťtisíc eur za niekoľko rokov, čo varia svoj materský punč,“ doplnil Ujlacký.
Koordinátorka hospicu Leona Šoltová v reakcii na vyzbierané peniaze uviedla, že táto doba veľmi nepraje týmto aktivitám. „Je to veľmi ťažká doba, ľudia sa nestretávajú, ako veľmi veľa ľudí prišlo o príjmy, firmy sa dostali do neistoty. Sme v podstate veľmi vďační a veľmi šťastní z toho, že aj napriek tomu všetkému, čo som povedala, že sa našli ľudia, ktorí prispeli.“
Financie podľa Leony Šoltovej pôjdu na nákup liekov a zdravotníckych pomôcok pre hospic. „Vzhľadom na to, že náš hospic má neustále deficitné hospodárenie, už od tej doby, čo vznikol, tieto peniažky budú použité na nákup liekov, zdravotníckych pomôcok a rukavíc,“ dodala.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.