TopTip

Hospic u Bernadetky v Nitre získal takmer päťtisíc štyristo eur

Hospic u Bernadetky v Nitre získal takmer päťtisíc štyristo eur TK KBS

Hospic u Bernadetky v Nitre získal takmer päťtisíc štyristo eur. Ide o výťažok z virtuálneho punču, ktorý od decembra minulého roka organizovali Nitrianske centrum maltézskej pomoci Slovensko, v spolupráci s diecéznou charitou v Nitre. Oficiálna zbierka sa uskutočnila aj pod záštitou nitrianskeho biskupa Viliama Judáka. Podporili ju aj osobnosti verejného, kultúrneho a spoločenského života. 

Desiaty ročník punču v Nitre, ktorý okrem Nitrianskeho biskupstva podporili aj Nitriansky samosprávny kraj a mesto Nitra, sa rozhodli dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensku usporiadať virtuálnou formou. Dôvody približuje hovorca nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký. „Túto formu zvolí dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensko pôsobiaci v Nitre ako náhradu za tradičný maltézsky punč, ktorý už niekoľko rokov varia a podávajú v stánku v rámci adventného mestečka na Svätoplukovom námestí s tým istým účelom – podporiť hospic Dom pokoja a zmieru U Bernadetky v Nitre.“
Za virtuálny pohár maltézskeho punču z Nitry tak ľudia dobrej vôle zaslali celkom päťtisíc tristodeväťdesiatdva eur. „Celkovo tak už dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensko pôsobiaci v Nitre darovali pre hospic viac ako štyridsaťtisíc eur za niekoľko rokov, čo varia svoj materský punč,“ doplnil Ujlacký.
Koordinátorka hospicu Leona Šoltová v reakcii na vyzbierané peniaze uviedla, že táto doba veľmi nepraje týmto aktivitám. „Je to veľmi ťažká doba, ľudia sa nestretávajú, ako veľmi veľa ľudí prišlo o príjmy, firmy sa dostali do neistoty. Sme v podstate veľmi vďační a veľmi šťastní z toho, že aj napriek tomu všetkému, čo som povedala, že sa našli ľudia, ktorí prispeli.“
Financie podľa Leony Šoltovej pôjdu na nákup liekov a zdravotníckych pomôcok pre hospic. „Vzhľadom na to, že náš hospic má neustále deficitné hospodárenie, už od tej doby, čo vznikol, tieto peniažky budú použité na nákup liekov, zdravotníckych pomôcok a rukavíc,“ dodala.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.