TopTip

Horiace pneumatiky nie sú riešením pre krízu v Hondurase

Horiace pneumatiky nie sú riešením pre krízu v Hondurase zdroj foto: pexels.com

Podľa kardinála Oscara Andresa Rodrigueza Maradiagu sa Honduras môže dostať zo súčasnej krízy len prostredníctvom ďalekosiahlych zmien v spoločnosti. Prostredníctvom horiacich pneumatík a kriku to však nie je možné, varoval kardinál podľa správy portálu „Proceso“. Egoizmus, sektárstvo a vylúčenie sa musia skončiť. Krajina musí byť budovaná na hodnotách, ktoré sú v súlade s Božími prikázaniami. „Už nesmie existovať nenávisť a nespravodlivosť,“ zdôraznil kardinál.

Honduras práve zažíva nový politický začiatok, ktorý sprevádzajú búrlivé a občas aj násilné protesty. Pred dvoma týždňami sa prezidentského úradu ujala ľavicová politička Xiomara Castrová (62). Je prvou ženou, ktorá zastáva najvyšší úrad v tejto stredoamerickej krajine. A okrem toho v prezidentských voľbách získala najväčší počet hlasov v dejinách Hondurasu.

Castrová zložila prezidentskú prísahu za prítomnosti tisícok divákov na štadióne Tegucigalpa. Medzi pozvanými hosťami bola aj americká viceprezidentka Kamala Harrisová a španielsky kráľ Felipe. V nedeľu miestne médiá oznámili, že nová prezidentka bola v ten istý deň pozitívne testovaná na Covid-19. „S požehnaním Stvoriteľa vesmíru budem na diaľku sledovať plán mojej vlády vrátiť sa k demokratickému a ústavnému poriadku,“ napísala Castrová na Twitteri. Je považovaná za praktizujúcu katolíčku.

Honduras je jednou z najchudobnejších krajín Latinskej Ameriky a východiskovým bodom migrácie do USA a Mexika. Organizácie pre ľudské práva kritizujú, že organizovaný zločin a obchodovanie s drogami majú pevne pod kontrolou túto krajinu. Castrovej predchodcu Juana Orlanda Hernandeza americká justícia obvinila z prepojenia s obchodníkmi s drogami.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Einfamilienhaus für eine 4-5-köpfige Familie mit einem Zimmer im Erdgeschoss.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.