TopTip

Hasiči z Trnavského kraja prišli po ôsmykrát na púť do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie do Šaštína

Hasiči z Trnavského kraja prišli po ôsmykrát na púť do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie do Šaštína TK KBS

Hasiči z Trnavského kraja prišli po ôsmykrát na púť do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie do Šaštína osláviť sviatok svojho patróna sv. Floriána a tiež poďakovať za to, že môžu pomáhať a ochraňovať životy iných. Púť zorganizovali územné organizácie dobrovoľnej požiarnej ochrany v Senici a v Skalici. Hasičské jednotky s 22-ma zástavami svojich organizácií sa stretli na námestí a odtiaľ v slávnostnom sprievode pochodovali do baziliky, kde bola svätá omša. Pavlín páter Martin Lehončák v homílii rozobral hasičskú modlitbu a prísahu. „Prichádzajú poprosiť o požehnanie. Toto sa najviac cení, že sú ochotní a sú pripravení a chcú prežívať svoje povolanie, svoju obetavú prácu spolu s Božím požehnaním a s nebeskou mamou,“ povedal.
Na púť prišlo približne 250 hasičov. „Dvojročná prestávka po covide urobila svoje. Aktivita sa len prebúdza a som veľmi rada, že prišlo také množstvo ľudí,“ uviedla Marta Horvaníková, zástupkyňa dobrovoľných hasičov zo Senice a Trnavy.

Medzi hosťami bola aj pani Zdenka Jandová, starostka krajského združenia hasičov Juhomoravského kraja. „Prichádzame každý rok, pokiaľ to situácia dovolí a veľmi radi tu sviatok sv. Floriána s našimi kolegami oslavujeme. Môžeme sa porozprávať, odovzdať si nejaké skúsenosti. Sme veľmi radi, že sme tu s nimi.“
Už viackrát sa na púti zúčastnil aj Jozef Smolinský, člen Prezídia dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky a zároveň poverený vedúci sekretariátu. „Nás to duchovne posilní, všetkých našich členov a verím, že do budúcna už nám nič nebude brániť, aby sme na tejto krásnej hasičskej púti stretávali.“
Hasičské autá aj techniku si po slávnosti mali možnosť vyskúšať v areáli pred bazilikou i deti.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Moderna casa unifamiliar de obra con 4 habitaciones y tejado plano. Un tejado a cuatro o a dos aguas es otra opción.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.