TopTip

Gréckokatolícka charita Prešov zápasí s omikronom u svojich zamestnancov

Gréckokatolícka charita Prešov zápasí s omikronom u svojich zamestnancov TK KBS

Gréckokatolícka charita Prešov má v súčasnosti v šiestich svojich zariadeniach zamestnancov alebo prijímateľov sociálnych služieb pozitívnych na omikron. Prevádzka je v nich náročnejšia. No keďže sa nevyskytuje naraz veľa prípadov, charita situáciu zvláda. Veľmi ťažkú situáciu však prežila Gréckokatolícka charita Prešov v závere uplynulého roka vo svojom zariadení pre ľudí bez domova. V nocľahárni a útulku na Ulici Pod táborom malo postupne približne 50 ľudí pozitívny test a bolo potrebné zabezpečiť pre ich priestory na izoláciu. Ako uviedol riaditeľ Peter Valíček, charita vtedy prijala nový model fungovania služieb v tomto svojom novom zariadení. „Očakávať trošku zmenu najmä v pobytových službách, kde by sme chceli postupom času odčleniť nocľaháreň od útulku a pričleniť ju k dennej službe nízkoprahového denného centra, kde by sme mohli takto zabezpečiť takmer 24-hodinovú nepretržitú službu.“
Charita má k dispozícii aj dve kontajnerové ubytovacie bunky zakúpené zo zdrojov mesta Prešov, pričom so stavebnými vecami pomohol aj Prešovský kraj. “Prebieha v nich aj karanténa, ale sú určené aj na sociálne služby, kde by bol najvyšší stupeň do budúcna stupňovitej resocializácie pre týchto ľudí,“ povedal Peter Valíček.
V súčasnosti má útulok kapacitu 86 miest a nocľaháreň 22 miest. Spolu je teda v jednom objekte registrovaných 108 miest, z toho približne desať z nich je vyčlenených na karanténu. „Očakávame, že budeme vedieť pomôcť aj tým ľuďom, ktorí teraz naše služby nevyužívajú najmä z tohto dôvodu, že predsa len tým, že je v tom objekte aj útulok, nároky na zvládnutie určitých samoobslužných činností sú dosť vysoké,“ dodal Peter Valíček.
Ak by sa teda v priebehu roka podarilo charite pripojiť nocľaháreň na Ulici Pod táborom k nízkoprahovému centru, moli by prijať aj ďalších ľudí bez domova.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Projet de maison à 4 pièces avec garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.