TopTip

Generálna prokurátorka vo Fínsku podala obžalobu na poslankyňu fínskeho parlamentu Päivi Räsänenovú

Generálna prokurátorka vo Fínsku podala obžalobu na poslankyňu fínskeho parlamentu Päivi Räsänenovú TK KBS

Generálna prokurátorka vo Fínsku podala obžalobu na poslankyňu fínskeho parlamentu Päivi Räsänenovú za údajné podnecovanie nenávisti voči homosexuálne orientovaným osobám za to, že šírila biblické učenie o tejto téme. Ak ju uznajú vinnou, hrozia jej dva roky väzenia. Fínskej kresťanskodemokratickej političky sa už listom zastalo aj slovenské KDH a na jej podporu vznikla iniciatíva aj v zahraničí. 

Fínska poslankyňa Päivi Räsänen, ktorá sa hlási k fínskej evanjelickej cirkvi, v roku 2019 kritizovala svoju cirkev za podporu Dúhového pochodu. Na sociálnej sieti položila otázku, ako ide dohromady cirkevná podpora homosexuálneho pochodu s biblickým učením. Homosexualitu označila za hriech a zdieľala aj citát z listu Rimanom, ktorý takéto konanie odsudzuje. Konzervatívna fínska politička je obžalovaná aj za brožúrku ako Muža a ženu ich stvoril, kde popisuje, že homosexuálne zväzky sú nezdravé. Fínskej političky sa zastalo aj slovenské KDH. Predseda strany Milan Majerský hovorí, že v rámci strany mali debatu už aj o tom, aby k týmto veciam zaujali stanovisko aj europoslanci a podnikli kroky v rámci Európskej únie. „Obvinenie za to, že niekto prejaví svoj názor je nespravodlivé. Vyjadriť podporným listom jej kresťanský politicky názor je určite namieste a verím, že aj týmto krokom dáme jasne najavo celej Európe, že človek by nemal byť trestaný za svoj názor a za svoje presvedčenie a v tomto prípade dokonca ešte aj za vieru.“
Ako píše fínsky portál Helsingin Sanomat, politička Päivi Räsänen obvinenia považuje za otázku toho, či vo Fínsku možno prejaviť a vyjadriť presvedčenie založené na tradičnom učení biblie a kresťanských cirkví. Na obranu političky sa postavil aj americký konzervatívny publicista a spisovateľ Rod Dreher, ktorý vyzval verejnosť, aby napísala nesúhlasný e-mail na fínske veľvyslanectvo v Spojených štátoch amerických, prípadne priamo fínskej generálnej prokurátorke.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.