TopTip

Františkov pontifikát má podľa pátra Zamkovského prorocký rozmer

Františkov pontifikát má podľa pátra Zamkovského prorocký rozmer TK KBS

Pontifikát pápeža Františka vníma ako prorocký. Svätý Otec podľa neho vyzýva cirkev, aby sa stávala viac misijnou a neuzatvárala sa do seba. Jeho septembrovú návštevu Slovenska vidí ako príležitosť stretnúť sa s Kristom, ktorý zachraňuje. Aj takto sa vyjadril misionár milosrdenstva, redemptorista Michal Zamkovský na margo blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku.
Redemptorista z komunity v Podolínci páter Michal Zamkovský je presvedčený, že pápež František ide tam, kde mu to vnuká Duch Svätý a jeho návštevy sú často prekvapením. Správa, že príde na Slovensko, ho veľmi potešila. „To, že si vybral Slovensko, tak niečo v tom je, čo možno pochopíme, keď ho budeme tu počúvať a vidieť,“ povedal.
Celý Františkov pontifikát má podľa pátra Zamkovského prorocký rozmer. Vyzýva cirkev, aby sa stala viac misijnou a vnímala potreby ľudí. „To, že sa stretne s bezdomovcami, stretne sa s Rómami, so židovskou komunitou, to je pre mňa všetko veľký šok. A také pozvanie, aby cirkev vyšla aj na Slovensku možno z tých svojich zabezpečení, ísť aj na  perifériá, otvoriť dvere dokorán, aby ľudia mohli sa stretnúť s Kristom,“ zdôraznil.
Ako misionár milosrdenstva sa páter Zamkovský dvakrát stretol so Svätým Otcom. Fascinuje ho Františkova opcia pre chudobných. „Aj keď stretnutia boli tak, že je to Ježiš, ktorý prišiel pre stratených a chce ich osloviť. A myslím si, že to bude veľká príležitosť stretnúť naozaj Ježiša, stretnúť sa s Kristom, ktorý zachraňuje, ktorý sa ako Boh stal človekom, aby sa nám priblížil a otvára nám cestu do večného života.“
Pápež František bude na Slovensku od 12. do 15. septembra. Navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.