TopTip

František vzdal hold Univerzite Jána Pavla II. v Krakove

František vzdal hold Univerzite Jána Pavla II. v Krakove zdroj foto: pexels.com

Pápež František pogratuloval cirkevnej Univerzite Jána Pavla II. v Krakove k jej 625. výročiu založenia. V posolstve zverejnenom v utorok vzdal hold jej vedeckým úspechom, tradícii a spiritualite. No je načase aj „odvážne prijať nové výzvy“.

„Nech je Vaša univerzita miestom formácie nových generácií kresťanov nielen vedeckým štúdiom a hľadaním pravdy, ale aj spoločenským svedectvom žitej viery,“ napísal František v liste krakovskému arcibiskupovi Marekovi Jedraszewskemu.

Táto vysoká škola bolo pôvodne založená v roku 1397 z iniciatívy kráľovnej Hedvigy, ktorá bola neskôr kanonizovaná, a to ako Teologická fakulta neskoršej Jagellonskej univerzity. V roku 1954 poľskí komunisti vylúčili túto fakultu zo štátnej univerzity. No zostala ako Akadémia pod suverenitou Vatikánu. V roku 2009 sa stala Pápežskou univerzitou Jána Pavla II.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.