TopTip

Zo zahraničia
Francúzska kat. televízia rástla počas krízy päťnásobne populárnejšia

Francúzska kat. televízia rástla počas krízy päťnásobne populárnejšia

Niektoré katolícke médiá dokázali pozitívne využiť pandemické reštrikcie. Sledovanosť francúzskej televíznej stanice KTO v minulých mesiacoch vzrástla päťnásobne. Podobný úspech zaznamenala aj na internete, kde je viac ako polovica divákov mladších ako 45 rokov.

KTO je jedným z priekopníckych projektov kardinála Jeana-Maria Lustigera, dlhoročného parížskeho arcibiskupa. Televízia vznikla v roku 1999, v rámci príprav na oslavy jubilejného roka 2000. Na začiatku sa stretávala s veľkými finančnými a personálnymi problémami a kardinál bol preto veľmi kritizovaný. Dnes sa jej programy vysielajú v 88 krajinách sveta.

Počas karantény zaradila do vysielania rannú pápežskú omšu z Domu sv. Marty a modlitby zo zatvorených Lúrd. Popularite sa tešilo aj stretnutie s kňazmi, ktorí odpovedali na otázky divákov o viere v čase pandémie. Podľa riaditeľa bola po týchto programoch veľký záujem. Ľudia chceli, aby ich niekto viedol a sprevádzal v modlitbe, aby v tejto ťažkej situácii nestrácali radosť, hovorí Philippine de Saint-Pierre.

Vzhľadom na obmedzenie produkčných práv siahla KTO do svojich archív dokumentárnych filmov, ktoré vyrába 35 až 45 ročne - a veľké množstvo nových divákov ich videlo po prvýkrát.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 12.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie nášho dieťaťa v brušku, som v 4.mesiaci tehotenstva, za trpezlivosť pri výchove 3. ročného dieťaťa a za živú vieru pre manžela Martina. Viktória
  • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.