TopTip

Fórum života sa snaží zachrániť matku a nenarodené dieťa pred interrupciou

Fórum života sa snaží zachrániť matku a nenarodené dieťa pred interrupciou TK KBS

Projekt Fóra života Zachráňme životy vlani riešil viac ako 240 prípadov a mesačne v priemere finančne podporil sedemnásť žien v ťažkej životnej situácii. Fórum života cez tento projekt pomáha ženám, ktoré sa ocitli v krajnej životnej situácii a sú zaskočené neplánovaným či nechceným tehotenstvom. Organizácia sa snaží zachrániť matku a nenarodené dieťa pred interrupciou. Projekt Zachráňme životy pomáha ženám najmä vďaka individuálnym pravidelným darcom. 

Vďaka projektu Fóra života Zachráňme životy sa vlani narodilo devätnásť detí. Deväť chlapcov a desať dievčat. No organizácia pomáhala riešiť rôzne problémy viac ako 240 ženám. Hovorí koordinátorka projektu Mária Demeterová: „Priemerne sme príjemkyniam pomoci za mesiac vyplatili 4 119 eur. Tieto peniažky používajú, aby si zabezpečili strechu nad hlavou, potraviny pre dieťa, plienky, mliečko, kozmetiku, ale okrem toho aj, ak má žena viac detí, tak tieto prostriedky môže aj na to použiť. Darcovia nám takisto rástli, oproti predchádzajúcemu roku narástol počet darcov o 51 a celkový počet darcov cez systém je 550.“
Mária Demeterová hovorí, že počas pandémie sa veľmi zvýšil počet žien, ktoré sa na nich obracajú so žiadosťou o pomoc. „Usilovali sme sa poskytovať viac poradenstva aj v prípade domáceho násilia. Dokonca sme poskytovali aj potravinovú pomoc,“ povedala s tým, že aj v tomto roku chcú pomôcť čo najväčšiemu počtu žien. „Môžu prísť aj v čase pandémie, keď je nejaká vážna situácia, tak sa snažíme s klientkou stretnúť,“ dodala.
Viac o spomínanom projekte sa dá nájsť aj na internetovej stránke www.zachranmezivoty.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.