TopTip

Fórum kresťanských inštitúcií pozýva stráviť Leto so svätými

Fórum kresťanských inštitúcií pozýva stráviť Leto so svätými TK KBS

Fórum kresťanských inštitúcií pozýva stráviť Leto so svätými. V rámci tejto iniciatívy zverejňuje trikrát v týždni na svojom facebookovom profile podnetné myšlienky známych i menej známych svätcov. Projekt je zároveň súčasťou duchovnej prípravy na návštevu pápeža Františka na Slovensku. „Lásku treba vložiť viac do skutkov ako slov. Túto myšlienku sv. Ignáca ponúklo Fórum kresťanských inštitúcií v rámci svoje iniciatívy Leto so svätými. V rámci nej chce počas celého leta prinášať podnetné slová svätých či blahoslavených. „Myslíme si totiž, že ich povzbudenie nepotrebuje len naše telo, ale aj naša duša, takže vždy v pondelok, v stredu a v piatok ráno nájdete na našom profile na facebooku malé povzbudenie, krátku myšlienku,“ povedala za Fórum kresťanských inštitúcií Bernadeta Zacherová.
Myšlienky vždy budú patriť niektorému svätcovi alebo blahoslavenému. Podľa Bernadety Zacherovej totiž svet potrebuje radostných ľudí, ktorí sú svedectvom Božej lásky k nám. „Vybrali sme známych, ale aj menej známych, napr. to bude pápež Pius, sv. Terezka, Svätý Otec Ján Pavol II, sv. Augustín alebo aj blahoslavený Carlol Acutis.“
Projekt má byť zároveň duchovnou prípravou na septembrovú návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku. „Veríme, že aj návšteva Svätého Otca, ktorý príde na Slovensko v septembri, ale aj myšlienky, ktoré postupne budeme uverejňovať, môžu byť obohatením a povzbudením pre nás všetkých na našej ceste k svätosti, o ktorú sa snažíme v svojom každodennom živote,“ dodala Zacherová.

Myšlienky môžu záujemcovia odberať aj na svoj mail po prihlásení sa stránke Fóra kresťanských inštitúcií.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.