TopTip

Fórum kresťanských inštitúcií povedie aj ďalšie tri roky Tomáš Kuzár

Fórum kresťanských inštitúcií povedie aj ďalšie tri roky Tomáš Kuzár TK KBS

Fórum kresťanských inštitúcií povedie aj ďalšie tri roky súčasný predseda Tomáš Kuzár. Rozhodlo o tom online valné zhromaždenie. Členovia fóra tiež diskutovali o tom, ako by mali ešte efektívnejšie plniť svoju víziu, aby bolo kresťanov v spoločnosti lepšie počuť. Fórum kresťanských inštitúcií sa tiež chce zamerať na pomoc svojim členom pri získavaní grantov. Zároveň vyzýva svojich členov k solidarite a konkrétnym službám lásky k ľuďom, ktorí sú pre pandémiu najviac vyťažení. 

Fórum kresťanských inštitúcií by chcelo do budúcna okrem iných aktivít pomôcť svojim členom aj v oblasti marketingu či sociálnych sietí. Hovorí staronový predseda fóra Tomáš Kuzár: „Aktuálne spúšťame vzdelávacie semináre zamerané na manažment projektov a tiež na marketing na sociálnych sieťach.“ Zároveň dodáva, že v rámci FKI sa chcú menej zameriavať na lokálne aktivity a viac sa zamerať na celoslovenské. „Sme sa rozprávali, aby platforma FKI mala dopad, potrebujeme sa sústrediť na aktivity, ktoré sú naozaj celoslovenské.“
V rámci FKI by sa chceli zamerať na aktivity, na ktoré jednotlivé organizácie už sami nestačia. „Napríklad všimli sme si, že v mnohých radách, napríklad v Rade pre vysielanie a retransmisiu alebo v radách v rámci mestských zastupiteľstiev nie je vždy veľké zastúpenie ľudí, ktorí majú kresťanské alebo konzervatívne názory. Čiže tu bol nápad, že bolo by veľmi dobré, keby sme sa ako FKI snažili nominovať kresťanov a ľudí z kresťanských organizácií do týchto rád a aby sme potom vedeli lepšie ovplyvňovať verejné dianie,“ zdôraznil Kuzár.
Fórum kresťanských inštitúcií je platforma spolupráce kresťanských organizácií za účelom vnášania kresťanských hodnôt do občianskej spoločnosti. V súčasnosti združuje takmer šesťdesiat inštitúcií a spolupracuje s ďalšími päťdesiatimi.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.