TopTip

Farnosť Skalité ponúka možnosť rozšíriť vedomosti pri príprave na krst dieťaťa

Farnosť Skalité ponúka možnosť rozšíriť vedomosti pri príprave na krst dieťaťa TK KBS

Farnosť Skalité ponúka pre rodičov a krstných rodičov možnosť rozšíriť vedomosti pri príprave na krst dieťaťa. Pripravili špeciálnu webstránku o tom, čo je krst, ako sa naň pripraviť, ako ho vybaviť, respektíve ako prebieha sviatosť krstu. Súčasťou stránky sú aj videokatechézy, ktoré podľa slov kňaza z farnosti Skalité Jozefa Možiešika vychádzajú z praktickej skúsenosti. Stránka bola najskôr určená len pre farníkov zo Skalitého, neskôr ju ponúkli aj všetkým ostatným. 

Krstný obrad je bohatý na symboly. Farár zo Skalitého Jozef Možiešik preto pripravil online sprievodcu, ktorý má pomôcť rodičom a krstným rodičom s prípravou na tento dôležitý moment. Idea webstránky sa podľa neho zrodila zo študijného projektu katechumenátneho modelu formácie rodičov a krstných rodičov. „Pôvodne vznikol web s metodickým materiálom pre kňazov a animátorov a postupne k nemu pribudol obrad krstu deti s krátkymi tipmi pre rodičov a dvojtýždňový sprievodca prípravou na krst dieťatka,“ hovorí farár zo Skalitého.

Sprievodca podľa Jozefa Možiešika pozostáva zo štrnástich krokov, ktorými rodičia a budúci krstní rodičia prechádzajú, ak sa chcú v téme krstu prehĺbiť. „Postupne tak prechádzajú najdôležitejšími momentmi krstného obradu a vďaka tomu sa dozvedia viac o úlohe krstných rodičov, o dare, ktorý má cirkev pripravená pre ich dieťatko alebo ovocí sviatosti krstu a podobne,“ uviedol.

Ostatne pribudli na webe tri videokatechézy k príprave na krst detí. „V prvej vysvetľujem niektoré symboly krstnej liturgie, druhá podčiarkuje tému odovzdávania viery a záväzku rodičov a krstných rodičov, no a tretia je venovaná modlitbe v rodine,“ dodal.

Viac informácií nájdete na webe krst.tvoj-strom.info.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.