TopTip

Farnosť Kežmarok spúšťa v čase pokračujúcej pandémie nové projekty

Farnosť Kežmarok spúšťa v čase pokračujúcej pandémie nové projekty TK KBS

Farnosť Kežmarok spúšťa v čase pokračujúcej pandémie nové projekty. Videokatechézy majú pomôcť pri príprave prvoprijímajúcich detí a mladých na birmovku. V čase ešte stále uzatvorených chrámov pre verejné bohoslužby hľadajú kňazi rôzne možnosti, ako byť svojim veriacim pastoračne nablízku. 

Vo farnosti Kežmarok začali od Veľkonočnej nedele ponúkať videokatechézy pre deti a mládež. Každý pondelok a stredu večer zaznieva v Bazilike svätého kríža polhodinová katechéza určená pre deti, zvlášť pre žiakov tretieho ročníka základných škôl ako príprava na prvé sväté prijímanie. Každý piatok je to polhodinová katechéza určená pre mladých, zvlášť pre birmovancov. Hovorí dekan, farár v Kežmarku František Trstenský: „Uvedomujeme si, že najmä deti a mládež sú tou kategóriou, kde cítime ako zatvorené chrámy výrazným spôsobom zasiahli ich duchovný život. V tomto núdzovom stave hľadáme aj my v našej farnosti tie možnosti, ktoré nám ponúka tá konkrétna situácia. Môžu sa líšiť. Každá tá farnosť má trošku iné podmienky, iné možnosti, ale v rámci nich hľadáme aspoň nejaké riešenia, ako sa práve deťom a mladým prihovoriť.“
Tieto katechézy vysiela v priamom prenose miestna kežmarská televízia a je ich možné sledovať aj na webovej stránke farnosti alebo na webovej stránke kukni.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.